Bērnam akūtas zobu sāpes, kur vērsties Gulbenē? 19

Ceturtdien, 7.janvārī, “Dzirksteles” redakcijai piezvanīja kāda māmiņa, kura sūdzējās par zobārstu nepieejamību Gulbenē. Viņas bērnam esot akūtas zobu sāpes. Apzvanījusi visus Gulbenes zobārstus. Kāds nestrādā, cits nevar pieņemt akūtu pacientu, jo apkalpo tikai pēc pieraksta. Ko šādā situācijā darīt?

“Dzirkstele” lūdza padomu Gulbenes novada sociālā dienesta sabiedrības veselības speciālistei Ilzei Biseniecei. Viņa noskaidroja situāciju un pēc tam pastāstīja: “Zvanīju uz Veselības inspekciju. Tur mani koordinēja uz Ārstniecības departamentu. Tur man paskaidroja, ka ir ārkārtējā situācija, ir korekti sastādītas pacientu rindas un ārpus tās var apkalpot tikai tad, ja kāds cilvēks neatnāk. Sazvanīju divas zobārstniecības prakses Gulbenē un sazvanīju arī Alūksnē. Visur man teica, ka, pirmkārt, pacientiem vajag zvanīt un interesēties; otrkārt, vajag korekti izstāstīt savu situāciju. Protams, visur ir pacientu rindas. Ja gadās kāds “brīvs logs”, tikai tad var pieņemt kādu ārpus rindas. Savukārt Alūksnē ir atvērta jauna zobārstniecības prakse (Alūksnes poliklīnikā – red.). No 17.decembra tai jau ir piešķirtas valsts kvotas bērniem zobārstniecībā (tātad apkalpošana par brīvu – red.), bet arī tur jau ir rinda. Tas nozīmē, ka ir jāpiezvana iepriekš un laikus (tālrunis 22041765). Tur skatās pēc situācijas un dod atbildi. Pozitīvā ziņa ir tāda, ka šī Alūksnes zobārstniecības prakse strādā piektdienās, sestdienās, svētdienās līdz pat pulksten 21.00, taču iepriekš ir jāzvana un jājautā! Vēl jāatgādina, ka vecāku pienākums ir rūpēties par bērnu zobiem laikus. Sāpošs zobs norāda, ka akūts stāvoklis ir iestājies kaut kā rezultātā. Spēkā ir bāriņtiesas regulējums, ka vecākiem ir jārūpējas par bērnu, tajā skaitā par viņa zobiem. Ja tiešām nav citas izejas, vienīgais, kur var braukt un kur pieņem, ir Rīgas Stradiņa universitātes stomatoloģijas institūts.”

Uzziņai

* Rīgas Stradiņa universitātes stomatoloģijas institūta mājaslapā norādīts, ka klientiem ir jāpiesakās reģistratūrā pa tālruni 67455586 (pierakstīties var arī elektroniski). Darba laiks: darbdienās - no pulksten 8.00 līdz 20.00, bērnu nodaļā - no pulksten 8.00 līdz 19.00; sestdienās - no pulksten 9.00 līdz 15.00 (ortodontijas klīnika slēgta); svētdienās – slēgts. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, jāierodas sejas maskā.

* Latvijas Zobārstu asociācijas mājaslapā ir teikts, ka akūtos stāvokļos neatliekamā palīdzība ambulatori tiek sniegta P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centrā zobārstniecības kabinetā (tālrunis 67069280). Pie neatliekamiem gadījumiem pieskaitāmi tādi, kad ir “mīksto audu iekaisumi - virspusējie un dziļie abscesi, strutojošas brūces; ar infekciju vai alerģisku reakciju saistītas tūskas, kas komplicējas ar rīšanas vai elpošanas traucējumiem”. Akūta palīdzība sniedzama gadījumos, kad “slimības gaita tiešus draudus dzīvībai nerada (zobu traumas, zobu sāpes)”. Tad “palīdzība sniedzama darba dienas garumā vai 24 stundu laikā”. Vidēji akūtos gadījumos (salūzusi ortodontiskā aparatūra, zobu protēze) vai viegli akūtos gadījumos (estētiski nozīmīgi: nokritis kronītis, izkritusi plomba) “palīdzība sniedzama plānveidā pēc pieraksta”.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

...

"Vēl jāatgādina, ka vecāku pienākums ir rūpēties par bērnu zobiem laikus. Sāpošs zobs norāda, ka akūts stāvoklis ir iestājies kaut kā rezultātā. Spēkā ir bāriņtiesas regulējums, ka vecākiem ir jārūpējas par bērnu, tajā skaitā par viņa zobiem."
Šis citāts izklausās drusku pēc pārmetuma. Galu galā akūtas sāpes var rasties arī zoba traumas rezultātā, kas ir nesaistītas ar vecāku rūpēm par bērnu zobiem. Un tāpat jau vairs nav nekāds jaunums, kā ir ar zobārstniecības pieejamību Gulbenē.

pirms mēneša, 2021.01.08 16:21

Sviests

Bāriņtiesas regulē,ka vecākiem ir jārūpējas par bērniem vai tomēr to nosaka likums? Pieņemu,ka kaut kas tāds bāriņtiesu darbā ir tikai Gulbenē. Bet,ja konkrēti par lietu, tad ne jau vienmēr nelabots zobs rada zobu sāpes un zoba sāpes var izsaukt kāda saaukstēšanās, vīruss utt. Ja mēs zinātu,kur kritīsim,tad paliktu sev spilvenu apakšā, bet šo uzskatu par visbezjēdzīgāko atrunu!

pirms mēneša, 2021.01.08 16:31

???

Tiešām sviests.Bet ja cilvēkam nau ar ko tikt uz Alūksni,vai vēl "labāk" uz Rīgu.Ko tad???Tā jau ir Gulbene.No laika gala murgs ar xobārstiem.

pirms mēneša, 2021.01.08 16:45

Nu

Visi zobārsti ir privāti, un darba laiku un pieņemšanu nosaka paši, kam un ko

pirms mēneša, 2021.01.08 19:00

Girts

“Vecākiem jārūpējas par bērnu veselību, tai skaitā par zobiem”
Nu ko, sāksim zobus labot mājās...
P.S. “akūts” nozīmē: Tāds, kas pēkšņi sākas, spēcīgi izpaužas un strauji progresē.

pirms mēneša, 2021.01.08 20:06

1234

Man trūkst vārdu, pilnīgi murgi, zobuārsts var nepieņemt bērnu ??? Nesaprotu, kur ir ārstu hipokrāta zvērests? .Es personīgi arī pati esmu saskarusies ar to, ka mani nepieņēma ar sāpošu zobu ne pie viena zobuārsta, jo mans zobuārsts bija atvalinājumā. Es esmu pieaudzis cilvēks, kaut kā jau ar pretsapju līdzekļiem sagaidiju savu dakteri, bet bērns.....un vēl kaut kads departaments vecākiem.draud ar bāriņtiesu......kur loģika?? Es pēc šī raksta esmu vienkārši šokēta.....

pirms mēneša, 2021.01.08 21:21

Qw

Man ari bija gadijums, bernu ne panema ., es pat naudu piedavaju. Paldies dakterei Bricei, vinatoreiz vel stradaja. Ari vina bija soka ka bernu ne panema.

pirms mēneša, 2021.01.08 22:29

Es

Gulbenè taçu atvèrts pèc projekta jauns zobàrstniecìbas kabinets,bet palìdzìbu nesniec.Kamdèl TÀ?

pirms mēneša, 2021.01.08 22:41

Tikai Gulbene

Man ir pat vairākkārt nācies sastapties ar šādu situāciju, bērnam bija strutojošs zobs, daktere atvaļinājumā, cita izmet aiz durvīm, citai nav laika, citam brīvdiena un tā nu netikām ne pie viena. Sāku skaitīt visus zobarstus Gulbene - saskaitīju 7 un ne pie viena neva tikt. Tad biju spiesta meklēt blakus rajonos, lai pieņemtu bērnu ar sāpošu zobu.

pirms mēneša, 2021.01.08 23:43

Aina

Labdien,es arī saskaros uz Jaungadu ar zobu sāpēm .Gulbenē kā parasti viss ciet.Zvaniet un brauciet uz Balvu novada Viļaku,kur strādā zobārsti un pieņem .Tas ir tuvāk kā Rīga.Bet mana dakterīte 04.01.strādaja un mani paņēma Gulbenē.Paldies dakterei Veigulei.

pirms mēneša, 2021.01.09 08:31

As

Ja. Daktere Veigule pienems ja vajag. Paldies vinai.

pirms mēneša, 2021.01.09 17:22

Tik īpaša ir Gulbene

Viss strādā tikai VIP personām, pārējiem jābrauc uz blakus novadiem.

pirms mēneša, 2021.01.09 17:50

Santa

Mana gadījumā ne Veigule, ne Brice nepalīdzēja. Vienai bija dikti no svara kurš ir mans zobārsts, tiklīdz uzzināja tā aizcirta durvis un pateica ka viņai nav jālabo mani zobi. Es ļoti ceru, ka šādiem "specialistiem" arī kādreiz būs nepieciešama medicīniskā palīdzība un viņas saņems atpakaļ to pašu, ko pelnījušas.

pirms mēneša, 2021.01.09 17:59

tiešām

Kas ts vispār par jautāumu, kurš ir mans zobārsts? Pagaidām gan tikai ģimenes ārsti ir noteikti (un arī tos var mainīt), nevis zobārsti.

pirms mēneša, 2021.01.09 18:48

Zaiga

Varbūt arī slimības gaita tiešus draudus dzīvībai nerada, bet zobu sāpes vispār ir ŠAUSMĪGAS!!! Ļoti pedantiski izturos pret zobu stāvokli, bet man pa laikam TĀ (!!!) sāp salaboti zobi (zobu karma kaut kāda...), ka tad, kad nekādas pretsāpju zāles vairs "neņem", vienkārši sēžos mašīnā un braucu uz Rīgu uz diennakts poliklīniku, zinu, ka tur pieņems. Bez stresa. Gulbene būtu 6x tuvāk. Zobārsts Gulbenē? Un vēl diennakts? Un arī bērniem? Vispār - bezcerīgi, manuprāt... Bet jātic! Un jācer uz jaunajiem un rutīnas nesabojātajiem speciālistiem!

pirms mēneša, 2021.01.10 10:51

Janka

Cerēt var uz jaunajiem, bet viņiem cenas kā Rīgā - 100+€ par vienu plombi!

pirms mēneša, 2021.01.10 12:33

Pēteris

PILNĪGAS MUĻĶĪBAS.Man bija līdzīga situācija 6,janvārī.Uz labu laimi,aizgāju un Dr.I.Ziemele,bija savā darba vietā un strādāja.Mani uzklausīja un palīdzēja.Bija arī telefona zvani,tai lākā.Dzirdēju,ka sarunāja,kāda bērniņa mamma,ar dakteri par palīdzību,pie tam dakterīte atgādināja,lai paņem bērna dokumentus,jo līdz 17 gadiem apkalpojot bez maksas.

pirms mēneša, 2021.01.10 11:19

nu, nu

Es daudzreiz esmu saskārusies ar zobārstu atteikumiem un rindām utt.. Esmu zvanījusi gan tādēļ kad bērnam sāp zobs, gan pašai ir bijusi vajadzība. Daudzi vecāki rūpējas par savu bērnu zobiem un diemžēl fakts ir tāds kad ne vienmēr tās rūpes idnoteicošās. Zobi bojājas arī dsudzu citu blakus iemeslu dēļ, vistrakāk zobi bojājas antibiotiku, vīrusu, elpošanas preparātu dēļ. Lai cik uzmanīgi bērns tīrītu un skalotu zobus, vai vecāks viņam iztīrītu. Tāpat ir kāds procents ka zobi bojāsies, ja rūpīgi neiztīra zobus tad procentuāli ir vairāk. Otrkārt vīrusu vai iekšēju gremošanas problēmu dēļ stipri bojājas zobi. Treškārt D vitamīna trūkumam arī ir diezgan liela ietekme, lai sāktu bojàties zobi. Labi vecākiem ir jārūpējas par bērniem un pavisam noteikti es varu atzīt ka daudzi to arī dara, bet nekaunīgi ir vainot vecākus un piesaukt kaut kādus likuma pantus. Vai kāds zobārsts varbūt varētu nosaukt kādu likuma pantu, kur rakstīts par nekvalitatīvu darbu, laikus nesniegtu akūtu palīdzību, kļūdainu darbu, vai tieši kaitējošu darbu, kura rezultātā ir iegūtas infekciozas slimības(teiksim chepatīts, bhepatīts utt), teiksim par savu tiešo pienākumu nezināšanu un labot veselus zobus bet slimos nemaz nepamanot. Varbūt vajadzētu parunāt par šo arī? Un par nesamērīgi milzīgajām cenām un nejam nederīgiem materiālirm un kvalitāti?

pirms mēneša, 2021.01.10 21:39

Vietējās ziņas