Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni piedalās tradicionālajā Putnu dienu gājienā

Skolēni izgatavo 50 būrus meža putniem
Gulbenes 2.vidusskolas skolēni šodien pilsētā piedalījās tradicionālajā Putnu dienu gājienā cauri pilsētai, piestājot pie strūklakas centrālajā skvērā. Bērni līdzi nesa pašu zīmētos plakātus, transparentus un vairāk nekā 50 putnu būrīšu. Notiekošo filmēja Vidzemes televīzija, rīt, 15.aprīlī, pulksten 18.00 sižetu varēs redzēt Latvijas Televīzijas 1. programmā. Vairāk foto šeit.

15.aprīlī bērnu gatavotās putnu mājiņas tiks izvietotas valsts mežā, Lejasstrados, Lubānas mitrājā aiz Pededzes upes tilta. Tur ir Eiropas nozīmes dabas liegums ar ekoloģisko un bioloģisko daudzveidību.  

"Lai tur mītošo 236 putnu sugu pārstāvji rod mājvietas Gulbenes bērnu gatavotajos būrīšos," vēlēja Ziemeļaustrumu virsmežniecības Jaungulbenes mežniecības mežziņa vietniece Ina Pētersone.

 

Viņa izteica cerību, ka putni būs priecīgi un pateicīgi par bērnu darbu. Labus vēlējumus teica arī Auztrumvidzemes mežsaimniecības 8. Pededzes iecirkņa vadītājs Alfons Briška. Viņš "Dzirkstelei" pastāstīja, ka bērnu gatavotajos būrīšos varētu apmesties uz dzīvi zīlītes, cielavas, strazdi.

 

"Paldies bērnu vecākiem un vecvecākiem, kuri palīdzēja gatavot būrīšus," sacīja Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns.

 

I.Pētersone pastāstīja bērniem, ka Apvienoto nāciju organizācija šo gadu ir izsludinājusi par Meža gadu, tādējādi mudinot sabiedrību pievērsties planētas "zaļo plaušu" saglabāšanas popularizēšanai.

 

Par piemiņu šā pasākuma čaklākie Putnu dienu dalībnieki saņēma diplomus un nelielas veltes. Tika sumināti arī tie bērni, kas visčaklāk piedalījušies nolietoto bateriju vākšanā, daži akcijas dalībnieki bija savākuši pat vairāk par četriem kilogramiem bateriju.

Putnu dienu gājiens Gulbenē notiks jau devīto reizi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas