Bērni skolā augļus ēd labprāt 2

No novembra līdz nākamā gada martam skolām ir iespējams iesaistīties Eiropas Savienības finansētajā programmā “Skolas auglis” Šo iespēju izmanto arī lielākā daļa Gulbenes novada izglītības iestāžu, piedāvājot skolēniem augļus.

Krišjāņa Valdemāra pamatskola “Skolas augļa” programmā iesaistās jau ceturto gadu. Skolēni no 1. līdz 9.klasei jau ir pieraduši, ka pirms pusdienām trīs reizes nedēļā var apēst pa ābolam.

“Pa ābolam skolēni saņem pirms pusdienām pēc trešās stundas. Pusdienas ir atsevišķa ēdienreize, tāpēc ābolus nav atļauts izmantot ēdienreizē. Ābolu programma ir paredzēta visām pamatskolas klasēm. Bērni ābolus ēd labprāt ēd. Pirmajā gadā mūsu skolu ar āboliem apgādājā Rankas pagasta “Vecpāpanu” saimnieks Māris Brencis, bet šogad mums tos reizi nedēļā atved Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Zelta ābele” no Valmieras novada saimniecības “Rīvēniem”. Tas nozīmē, ka izmantojam tikai Latvijā audzētos ābolus,” stāsta Krišjāņa Valdemāra pamatskolas direktore Ērika Ivanova.


Uz “Skolas augļa” programmu skolas piesakās pašas. Piesakās arī augļu piegādātāji. Ē.Ivanova ļoti atzinīgi vērtē šo programmu, jo ne jau visiem skolēniem, kaut arī viņi dzīvo laukos, ir āboli no pašu dārza.


Trešo gadu minētajā programmā iesaistās arī Gulbenes Bērzu sākumskola. Izglītības iestādes vadītāja Vija Čakare stāsta, ka šajos gadus izveidojusies veiksmīga sadarbība ar augļu piegādātājiem no Kocēnu novada, kas piegādā ļoti garšīgus ābolus.

“Interesanti, ka mūsu skolā ne tikai paši skolēni, bet arī viņu vecāki apzinās, cik veselīgi ir ēst ne tikai augļus, bet arī dārzeņus. Piemēram, bieži vien klasēs parādās burkāni. Ir bijis arī tā, ka itin bieži uz klasi tiek atnesti jau nomizoti un gabaliņos sagriezti ķirbji. Bērni tos sprauž uz irbulīšiem un labprāt ēd svaigus. Tas nozīmē, ka arī mājās tiek lietots veselīgs uzturs, kurā ir daudz augļu un dārzeņu,” priecājas V.Čakare.


“Skolas auglis” programmā iesaistījusies arī Gulbenes vidusskola un citas izglītības iestādes. Diemžēl starp tām ir arī tādas, kas minētajā programmā nav iesaistījušās. Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls bilst, ka informācija par to, cik skolas aktīvi iesaistās šajā programmā, netiekot apkopota. Tas esot katras skolas lēmums.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mamma

Ja Dzirkstelē tiek rakstīts šāds raksts, tad varbūt var arī tomēr apkopot, kuras skolas piedalās šajā programmā un kuras nē. Tad būtu darbs vecākiem aktivizēt skolas vadību šādai programmai.

pirms 6 gadiem, 2014.11.19 10:53

Vietējās ziņas