Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnu bibliotēkā ciemojas skolotājs Jāps

Viesis iekaro mazo lasītāju simpātijas
Šonedēļ Gulbenes Bērnu bibliotēkā pirmo reizi viesojās holandiešu rakstnieks, kurš daudzus gadus strādājis arī par skolotāju, Žaks Frīnss kopā ar dzīvesbiedri Terēzi. Gulbenes, Alūksnes un Balvu novada skolu 3. līdz 4.klašu skolēni, kas darbojās "Bērnu žūrijā",viņa grāmatu "Skolotājs Jāps var visu" atzinuši par labāko starp vairākām citām vērtējumam nodotajām grāmatām. Izdevums pagājušajā gadā ar absolūti lielāko bērnu balsu skaitu kļuva par uzvarētāju 3. līdz 4.klašu grupā visā Latvijā. Vairāk foto šeit.

"Esmu ārkārtīgi pārsteigts, ka šī grāmata Latvijā ir kļuvusi tik populāra," atzina autors Žaks Frīnss. 

 

Uz tikšanos ar grāmatas autoru Žaku Frīnsu bija ieradušies aptuveni simts 3. līdz 4.klašu skolēni no Gulbenes Bērzu pamatskolas, Gulbenes vidusskolas, Gulbenes 2.vidusskolas, Galgauskas pamatskolas, kā arī no Alūksnes un Balviem, kuri darbojas "Bērnu žūrijā". Galgauskas pamatskolas bērni bija sagatavojuši nelielu skeču no grāmatas "Skolotājs Jāps var visu". Skanot skaļiem aplausiem, Ž.Frīnss saņēma "Bērnu žūrijas" galveno balvu - simbolisku šokolādes grāmatu.

 

Jautājumu krustugunīs

Žakam nācās izturēt īstu jautājumu krusu, jo bērni interesējās itin par visu. Jautājumi tika uzdoti pat angļu valodā. Bērni interesējās par rakstīšanas laiku un ilgumu, autora bērnības sapņiem un draugiem, kā arī par daudz ko citu. Žakam jau ar pirmajiem teikumiem izdevās iekarot mazo lasītāju sirdis. Kopā ar dzīvesbiedri Terēzi Žaks nodziedāja arī jautru dziesmiņu holandiešu valodā. Savukārt bērni latviski veltīja suminājumu Žakam viņa gaidāmajā dzimšanas dienā marta beigās. Pēc tikšanās bērni rakstnieku sveica ar pavasarīgiem ziediem, turpināja uzdot jautājumus, saņēma autogrāfus un vēl ilgi centās būt iespējami tuvāk jaukajam un atraktīvajam skolotājam.

 

Grāmata "Skolotājs Jāps var visu" ir pirmais izdevums, kas tulkots latviešu valodā un uzrakstīts deviņos mēnešos. Idejas šai un citām grāmatām Ž.Frīnss pierakstījis mazās piezīmju grāmatiņās, kas rakstnieka mājās atrodas itin visās telpās. Tagad viņš bieži dodas uz skolām, runā ar bērniem un turpina pierakstīt idejas. Rakstīšanu Žaks salīdzina ar teātra spēlēšanu, tāpēc balsī pats izspēlē visu grāmatas varoņu lomas.

 

Pirmā Žaka grāmata par savu audzināmo klasi tapusi piecu gadu laikā un izdota tad, kad Žakam bijuši 35 gadi. Žaka vecākiem piederējusi viesnīca, tāpēc viņš uzskata, ka ir izaudzis viesnīcā, kur kopā ar draugiem jau bērnībā spēlējis teātri, tāpēc kā pirmo uzrakstījis lugu.

 

Visvairāk lasītais

Viņš šobrīd ir starp visvairāk lasītajiem mūsdienu Holandes bērnu rakstniekiem. Grāmatas "Skolotājs Jāps var visu " autors arī pats 25 gadus ir bijis skolotājs, kā arī bijis pamatskolas direktors. Kopš 1992.gada Žaks nodevies tikai literārajai darbībai. Latvijā grāmatas autors bija ieradies otro reizi, bet Gulbenē - pirmo.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas