Bērnu bibliotēkā – viss par lellēm

Gulbenes bērnu bibliotēkā šonedēļ notika dzejiska pēcpusdiena „Lelles: lasām, rādām, gatavojam", kur katram bija iespēja nolasīt sev iepatikušos vai pašsacerētu dzejoli par lellēm, piedalīties ar savu mīļāko lelli leļļu skaistumkonkursā, kā arī meistardarbnīcā kopā ar mīksto rotaļlietu meistari Evitu Zālīti veidot mazas pirkstu lellītes.

Pasākums guva lielu atsaucību, jo tam pieteicās vairāk nekā 60 dalībnieku. Bērnus nācās dalīt pa grupām. Kamēr vieni klausījās bērnu bibliotēkas darbinieces Solvitas Līberes stāstījumu par to, kādas agrāk bijušas lelles, kopīgi lasīja dzejoļus par lellēm, kā arī izrādīja citiem savu mīļāko lelli, tikmēr otri cītīgi gatavoja savu pirkstu lellīti, apstrādājot un papildinot mākslinieces E.Zālītes iepriekš izveidotās sagataves, ko bija sarūpējusi bibliotēka.  

Pirkstiņš ir vistuvākais

"Bērniem ļoti patīk darboties praktiski. Par to pārliecinājāmies jau pagājušajā gadā notikušajās Mazajās dzejas dienās, kad viņi apgleznoja zīdu, tāpēc arī šogad bibliotēkas abonementa vadītājas Ivetas Krūmiņas ierosme bija gatavot lelles. Ciemos pie mums bija ieradušies arī Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi līdz ar savām lellēm. Viņi gan šoreiz pirkstu lellītes negatavoja, tikai klausījās stāstus par lellēm un noteica skaistāko lelli," stāsta Gulbenes bērnu bibliotēkas vadītāja Biruta Andrejeva.

 

"Jebkurš pirmais darbs prasa lielu uzmanību un pacietību, bet mēs zinām, ka mūsu bērniem pacietības mazliet pietrūkst. Pirkstu lellītes iespējams ātri pagatavot. Kad ir apgūta šī prasme, tad jau var gatavot cimdu lelli līdz pat lellei visā augumā. Pirksts cilvēkam ir vistuvāk, jo bērnībā viss tiek pārbaudīts ar pirkstiem. Tos var pielikt tuvāk un tālāk sejai, tāpēc arī izvēlējos pirkstu lellīšu gatavošanu," saka māksliniece.

 

Patīk darboties praktiski

Skolotāja Vija Andževa lellītes gatavoja kopā ar saviem 1.klases skolēniem. "Man patīk, ka bērnu bibliotēka organizē dažādus pasākumus bērniem. Te ir cita vide, cita atmosfēra nekā skolā. Arī pirmīši pierod pie jaunas sabiedrības," saka skolotāja.

 

Cītīgi darbojās arī vecmāmiņa Marija no Gulbenes, kura uz bibliotēku bija atnākusi, lai pēc tam šo prasmi ierādītu saviem mazbērniem. "Es protu dažādus rokdarbus, bet pirkstu lelles līdz šim netiku gatavojusi," viņa piebilst.

 

Izveicīgi ar adatu rīkojās arī profesionāla šuvēja Ārija no Gulbenes, kas uz bibliotēku bija atnākusi kopā ar savu dēlu, kurš savukārt bija atvedis līdzi draugu. "Dēls arī mājās pats šo to sašuj. Arī pati esmu šuvusi šādas lellītes, bet vienmēr ir interesanti uzzināt kaut ko jaunu, jo ne vienmēr pašam pietiek fantāzijas. Uzskatu, ka bērniem šādi pasākumi ir ļoti vajadzīgi," uzskata Ārija.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas