Bērnu rotaļlaukums Nākotnes ielā top pēc ārzemju pieredzes

Gulbenieši, redzot, ka bērnu laukumā, kurš top Nākotnes ielā, ir sabērta koksnes šķelda, "Dzirkstelei" jautā, cik tas ir lietderīgi un nopietni. Laika apstākļu ietekmē koksnes šķelda pūst un nosēžas. Savukārt, izvazājot šķeldu pa zālāju, to būšot grūtības nopļaut. Arī SIA "Leitis" būvdarbu vadītāja palīgu Valdi Sīmani izbrīna, ka mazu bērnu laukumā tiek izmantota koksnes šķelda. Savukārt Gulbenes pilsētas domes būvvaldes teritoriālplānotāja Anita Vaska "Dzirkstelei" skaidro, ka apzaļumošanas firma no Jūrmalas "JLD", kuriem ir pieredze šādu laukumu ierīkošanā, ieteica šādu segumu rotaļlaukumā. "Kad gatavojām bērnu rotaļlaukuma projektu, ņēmām vērā arī ārzemju pieredzi. Ja koksnes šķelda ar laiku sasēdīsies, tā tiks atjaunota," saka A.Vaska.

Gulbenes pilsētas domes būvvaldes teritoriālplānotāja Anita Vaska "Dzirkstelei" skaidro, ka pirms skiču konkursa dome konsultējās ar apzaļumošanas uzņēmumu "JLD" Jūrmalā.

 

"Firma mums ieteica šo segumus un iekārtas, jo viņiem ir pieredze šādu laukumu ierīkošanā. Kad gatavojām projektu, ņēmām vērā arī ārzemju pieredzi, un tur bērnu rotaļlaukumos klāj koksnes šķeldu. Varbūt pie mums neviens tādu nav redzējis, tāpēc tas izbrīna. Laika gaitā, ja, piemēram, koksnes šķelda nosēdīsies, tā tiks atjaunotas," saka A.Vaska.


"Dzirkstele" sazinājās ar SIA "RCI" bērnu laukuma projektu vadītāju Gintu Ābulu, kura stāsta, ka ar koksnes šķeldu ir noklāta tikai viena laukuma daļa, bet otrā laukuma pusē ir paredzēta smilts. Protams, pieredzes mums vēl nav, kā tas būs - labi vai ne, bet tie, kuriem šāda pieredze ir, saka, ka tas esot labāk nekā smiltis. Laika apstākļu dēļ - lietus un sniega, cilvēkiem nevajadzētu uztraukties, jo, ja runā par lietu, tad arī smiltis salīst un rodas dubļi. Daudz kas arī tomēr ir atkarīgs no tā, kā šajos laukumos bērni dzīvos un uzvedīsies," saka G.Ābula.

Laiks rādīs, kurš segums ir labāks

 

SIA "Leitis" būvdarbu vadītāja palīgs Valdis Sīmanis "Dzirkstelei" skaidro, ka viņu firma tikai realizē projektu, kuru ir izstrādājusi firma "RCI".

 

"Atšķirībā no smiltīm koksnes šķelda bērniem var lipt pie drēbēm, ja mazulis krīt, tad var gadīties arī ieraut skabargu. Zinu, ka Latvijā pāris vietās bērnu laukumos ir izmantota koksnes šķelda, bet mēs ar šādu projektu, kur tā tiek izmantota, saskaramies pirmo reizi," stāsta V.Sīmanis.


Nākotnes ielā dzīvojošais divu bērnu tēvs gan piebilst, ka sasisties un dabūt kādu skabargu var arī citur, jo no tā neviens nav pasargāts. "Ar laiku manīs, vai šāds segums ir labāks nekā smiltis," saka Nākotnes ielas iedzīvotājs.

 

Šonedēļ uzsāks dažādu rotaļu elementu uzstādīšanu

V.Sīmanis stāsta, ka jau šonedēļ ir ieplānots atvest daļu rotaļaukuma iekārtu un sākt to uzstādīšanu. Mazo bērnu laukumā būs apmēram desmit dažādi rotaļu elementi.

 

"Būs aizkavēšanās ar dažām rotaļu iekārtām. Tās, iespējams, būs tikai uz mēneša beigām. Iekārtas ir ļoti dārgas un tiek vestas no divām firmām. Tās tiks pamatīgi nostiprinātas, lai netiktu izmētātas. Ir padomāts arī par bērniem invalīdiem, jo, piemēram, mazo bērnu rotaļlaukumā būs speciāls smilšu galds, kurš paredzēts tieši šiem bērniem, savukārt smilšu kaste būs ar vāku, lai kaķi nevarētu iekļūt, būs zirdziņi, kuri šūpojas, šūpoles, fragments no bērnu pilsētiņas. Otrā laukumā, kurš domāts lielākiem bērniem, arī būs apmēram desmit dažādi spēļu elementi," stāsta V.Sīmanis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas