Bērnu vasaras dienās – daudz dažādu aktivitāšu

Gan jūnijā, gan tagad jūlijā un vēl arī augustā notika un notiks bērnu vasaras dienas Gulbenē. Tās organizē un ar bērniem kopā darbojas jaunais baptistu mācītājs Māris Dembovskis.

Bērnu vasaras dienas ilgst vienu nedēļu katrā vasaras mēnesī, un tās apmeklē bērni vecumā no 7 līdz 14 gadiem.


Māris stāsta, ka bērniem, kuri apmeklē vasaras dienas, cenšas dot trīs lietas. Tā ir neformālā izglītība, sports un brīvā laika pavadīšana - peldēšana, kā arī dažādu spēļu spēlēšana.


"Esam bijuši ugunsdzēsējos, Briežu dārzā, slimnīcā. Pie mums viesojās arī zemnieks, kurš stāstīja par pienu. Ir doma uzaicināt kādu Gulbenes miljonāru, lai pastāsta par biznesu un iepazīstina bērnus, kā taisīt biznesu, kā arī kādu bitenieku. Ir doma apmeklēt kopā ar bērniem arī muzeju. Esmu pats stāstījis bērniem par izdzīvošanu dabā un par Dievu. Vēlos bērniem iedot kaut ko tādu, ko skolā nedod un par ko skolā nestāsta, vēlos, lai viņi zina, ka dzīvē var darīt daudz dažādu lietu. Bija mums, piemēram, arī kokteiļu rīts. Bērni bija devušies dabā, lai salasītu usnes, pienenes, nātres, ceļmallapas. Sasmalcinot salasītos zaļumus un pielejot klāt kefīru ieguvām vitamīniem bagātu kokteili, kuru labprāt arī nogaršojām," stāsta M.Dembovskis un piebilst, ka laiks ir sadalīts, proti, sarunām tiek atvēlēts mazāk laika, savukārt ir daudz dažādu aktivitāšu.


Bērnu vasaras dienu organizētājs cer šādu pasākumu rīkot arī nākamvasar.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas