„Bērnu žūrija” atkal gaida vērtētājus

Arī šogad Gulbenes bērnu bibliotēka piedalās lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu žūrija". Katrai klašu grupai ieteiktas piecas grāmatas, kuru izlasīšanas termiņš ir 30.decembris. Par to informē Gulbenes bērnu bibliotēkas galvenā bibliotekāre Solvita Lībere.

S.Lībere stāsta, ka pašiem mazākajiem šogad tiek piedāvātas piecas sevišķi krāsainas grāmatas, viena no tām rakstnieces Māras Cielēnas pasaku grāmata „Deguns debesīs". Trešās un ceturtās klases skolēniem nāksies iepazīties ar Mufu - balto degunradzēnu. Tā kā šajā vecuma grupā šogad ir princešu laiks, tad trešā ir Ineses Zanderes dzejoļu grāmata „Princešu piedzīvojumi".


Piektās un septītās klases skolēniem ieteiktās grāmatas mudinās aizdomāties - tās būs krietni nopietnākas un mācīs lasīt starp rindiņām. Tādas šogad ir divas - „Aizpilsētas stāsti" un „Oskars un Rozā dāma".


Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa stāsta, ka „Bērnu žūrija", kas līdz šim grāmatu vērtēšanā aicinājusi iesaistīties 1. līdz 9.klašu skolēnus, šogad „paplašinājusi apvāršņus" un grāmatu vērtēšanā aicina iesaistīties arī vecāko klašu skolēnus.


"Bērnu žūrija ir vienīgais konkurss, kur balvas piešķir paši lasīšanas eksperti, tāpēc īpaši nozīmīgs tas ir rakstniekiem, tulkotājiem, ilustratoriem un grāmatu izdevējiem. Protams, arī grāmatu lasītājiem, jo tas ir neatsverams piedzīvojums, kas visus ved cauri krāsainām un menlbaltām, un jebkurā gadījumā iedvesmojošām grāmatas lapām," saka I.Krūmiņa.


Gulbenes novada bibliotēkas, kuras piedalās šajā projektā piedāvā bērniem un jauniešiem atbilstoši vecuma grupai īpaši atlasītas grāmatas, kuras jaunajiem lasītājiem ir jāizlasa un jānovērtē. Projekts beidzas ar Lielajiem lasīšanas svētkiem, kuros tiek sumināti grāmatu autori un lasītāji. 2010.gadā grāmatu vērtēšanā un bibliotēku apmeklēšanā iesaistījušies apmēram 10 tūkstoši bērnu, pavisam 380 bibliotēkas Latvijā, kas bija iesaistījušās šajā lasīšanas maratonā.


Jauniešiem tiek piedāvāts izlasīt un izteikt savu vērtējumu Lindas Dreimanes fantāzijas romānu „Vilcenes stāsts", Zentas Ērgles triloģiju "Starp mums, meitenēm, runājot un citi stāsti", Māra Rungulļa stāstu „Aste, ko luncināt", Kami Garsijas un Mārgaretas Stolas romānu „Daiļās būtnes", Mihaela Peinkofera vēsturisko romānu „Rūnu brālība".


"Šīs, kā arī citas "Bērnu žūrijas" grāmatas varat sākt lasīt jau rītdien, vērtējums par tām jāsniedz līdz 30.decembrim," norāda I.Krūmiņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas