Bērnudārzā ciemojas čempione Luīze

Arī bērni un viņu vecāki var palīdzēt klaiņojošajiem dzīvniekiem! Šādu atziņu vakar guva Gulbenes 1. bērnudārza audzēkņi. Starptautiskajā Dzīvnieku aizsardzības dienā, 4.oktobrī, pie viņiem ciemojās dzīvnieku aizstāve, gulbeniete Maija Zujāne un ģimnāziste, Daukstu pagasta iedzīvotāja Nadīna Medne, kura līdzi bija atvedusi savu divus gadus veco bīgla šķirnes sunīti Luīzi, kura ir junioru čempione suņu izstādēs Latvijā un Igaunijā.

M.Zujāne runāja ar bērniem par cilvēku atbildību pret mājdzīvniekiem, jo mīlestība nozīmē rūpes. Bērnudārza vadība nodeva viņai bērnu un viņu vecāku sarūpētās dāvanas topošajai Gulbenes dzīvnieku patversmei. Savukārt Nadīna demonstrēja bērniem, kā viņas suņu meitene Luīze pilda saimnieces komandas, kā arī stāstīja par nepieciešamo piesardzību saskarsmē ar pašmāju vai svešiem suņiem. Viņa uzsvēra, ka nekādā gadījumā nedrīkst aiztikt suni laikā, kad tas ietur maltīti. Ar lielu prieku bērni iesaistījās kopīgā rotaļā kopā ar Luīzi. Visi bija priecīgi par iespēju pieskarties draudzīgajam un pateicīgajiem sunim, noglāstīt to.  

"4.oktobris ir diena, kurā atgādinām par klaiņojošajiem mājdzīvniekiem, kuriem visiem kādreiz ir bijusi saimnieki. Redzot Gulbenē uz ielas klaiņojošu suni vai kaķi, gribas to ņemt līdzi uz mājām. Taču vienlaikus saprotu, ka par visiem parūpēties nespēšu. Tāpēc mums katram ir jāsaprot: ja kļūstam par suņa vai kaķa saimniekiem, tad tā ir atbildība, kura nebeidzas," "Dzirkstelei" saka Nadīna.

 

Viņas Luīzei, kura ir tipiska lauku meitene, šī uzstāšanās bija otrā lielākā (neskaitot suņu izstādes). Ieraugot uzreiz tik daudz bērnu, sunītei bija grūti koncentrēties triku demonstrācijai. Pirmoreiz mūžā saimniece ar savu suņuku bērnu priekšā ir uzstājusies Madonā, piedaloties teatralizētā uzvedumā, kurā vienlaikus darbojās vairāki saimnieki ar saviem suņiem.

 

"Mūsu ģimenē pavisam ir trīs suņi. Luīze ir augumā mazākā, salīdzinot ar dobermaņa šķirnes sunīti Dēziju un sanbernāru Patriku. Katram sunim ir savs saimnieks, par Luīzi atbildu es. Es šo suni gribēju, man to uzdāvināja. Luīze ir mācījusies un joprojām mācās suņu skolā Valmierā un Madonā. Sastāvam Latvijas Dalmāciešu un dzinēju klubā," stāsta Nadīna. Viņa piebilst, ka Luīze ir medību šķirnes suns, taču pagaidām vēl nevienās medībās nav piedalījusies.

 

Arī citās Gulbenes izglītības iestādēs iesaistījušies Starptautiskās Dzīvnieku aizsardzības dienas pasākumos. M.Zujāne un kopā ar populāro Gulbenes mazu dzīvnieku ārsti Elitu Lesiņu pirmdien ciemosies pie bērniem Bērzu sākumskolā. Visi Gulbenes bērni tiek aicināti piedāvāt savus priekšlikumus, kā saukt topošo novada dzīvnieku aizsardzības biedrību un kādam būt šīs biedrības logo.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas