Bērnudārzu audzinātājas saņems vairāk 22

Bērnudārzu audzinātājas ar 1.janvāri saņems lielākas algas. Par to deputāti bez liekām debatēm nobalsoja pēdējā pērnā gada domes sēdē.

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls "Dzirkstelei" stāsta, ka līdz šim pirmsskolas izglītības iestādes skolotājs pirms nodokļu nomaksas par vienu darba likmi saņēma no 250 līdz 255 latiem.

 

"Mūsu nodaļa domāja, ka būtu godīgi likmes paaugstinājumu diferencēt, ņemot vērā bērnu skaita grupiņā," saka A.Šķēls.


Līdz ar to, ja bērnu skaits grupā ir līdz 10 bērniem, tad likme ir paaugstināta no 255 latiem uz 267 latiem, ja grupā ir no 11 līdz 16 bērniem, tad attiecīgi - 280 latiem, ja grupas piepildījums ir 17 un vairāk bērni - 293 latiem pirms nodokļu nomaksas.


Algas palielināšana esot tikai loģisks solis.

 

"Mēs jau varam nemitīgi investēt infrastruktūrā, ēkās un aprīkojumā, bet tajā pašā laikā nedrīkstam aizmirst par cilvēku resursiem. Cilvēku resursos ir jāinvestē, citādi varam nonākt pie situācijas, ka sāks trūkt to pašu pirmsskolas izglītības pedagogu. Ja pirmsskolas izglītības skolotājs ilgstoši strādā, teiksim kā ir, par neadekvātu samaksu, viņš pa brīdim skatās, vai nav labāka piedāvājuma," saka A.Škēls.


Viņš atceras, ka nesen vienā lauku pirmsskolas izglītības iestādē īsu brīdi bija šāda situācija, ka divas skolotājas dažādu apstākļu dēļ uzteica darbu un esot bijis problemātiski atrast vietā citus pedagogus, jo rindā pēc šī darba nestāv, tāpēc esot jādomā par adekvātas samaksas piedāvāšanu pirmsskolā, tāpat arī esot jādomā par vispārējās izglītības iestādēm, kādā veidā pašvaldība varētu līdzdarboties, protams, saskaņā ar finanšu līdzekļiem.

 

"Bērnu skaits samazinās un samazināsies, un nav nekāds noslēpums, ka valsts daļa, kas ienāks pašvaldībā, ar katru gadu diemžēl saruks," saka A.Šķēls.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

333

Nav ko te audzinatajus aprunat. Bet neapmerinatiem vecakiem vairak pieverst saviem izlutinatiem berniem. Redzot tadus bernus tiesam brinos ka ar tiem tiek gala bernudarza, ja sie majas ta uzvedas, bet vecaki tik smaida. Drosi vien tapec bernam nepatik kada audzinataja, jo aizliedz uzvesties ta ka sis pieradis majas. Bet nu jebktra gadijtma bernudarza atbilgigai personai jaskatas personakam lidz, lai pec tam ja nu kaukas atklasies nebolet actinas un teikt ka viss bija kartiba... Ja nu kada audzinataja pariet robezas tad nu jabridina, ja atkartojas, labak lai strada citur. Ja gadas neadekvati berni, labak lai mekle citu darzinu. Kad dabus vest uz Kurzemes pusi, tad varbut aizdomasies par audzinasanu majas.

pirms 9 gadiem, 2012.01.12 15:25

mammax3

Izturību, veselību un enerģiju rūpējoties, mācot un izklaidējot bērnus. Ir jābūt sava darba fanātiķim, lai strādātu bērnudārzā.

pirms 9 gadiem, 2012.01.12 10:09

Risinajums

kad aizej pec maza uz bernudarzu,un paskaties,ka taas audziites tiek gala ar to lielo bernu baru(un kurs tad nezin kadi mums tie berni ir, izlaisti),es vinu prieksa nonemu cepuri,un apbrinoju vinu stipro nervu sistemu.Vinas jau nu ir pelnijusas vel lielaku algu.Un vispar kapec jaruna(daziem jaklacojas) par cilvekiem,kas dara tik atbildigu darbu.Vai tik daudz briva laika,jastrada nav.

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 21:27

Man prieks, ka beidzot bērnudārza pedagogus arī sāk novērtēt. Viņas sen to ir pelnījušas. Bet tai māmiņai, kurai ir problēmas, tā lai meklē citu bērnudārzu, un neizdomā muļķības, vai arī iet un izrunājas ar audzīti. Es tikai varu daudz labu vārdu teikt par Janas audzinātāju un auklīti, jo mans bērns iet ar prieku un pateicoties viņām ir daudz ko iemācījies, jo es pati to nevaru iemācīt,ko izdara bērnudārzā.

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 20:36

pii

es par 1.PII!!! par to darbu jau vareeja pat dubultaa pielikt par darbu,jo tomeer PII uzticam daargaako, kas cilveekam ir - savus bernus.
un cik sapratu no ieprieksheejaa raksta, domes darbiniekiem jau nepacelj algas, tik pashai augshai - 3 izredzeetajiem. skumji... Krishaane jau vispaar neko veel nav paraadiijusi...

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 19:51

māmiķis

prieks , ka beidzot ir raksts, kur pārsvarā cilvēki izsaka pozitīvas domas un vēlējumus. Pati esmu strādājusi kādreiz bērnudārzā, grūts un sarežģīts darbs.Domāju, par šitādu naudiņu strādā tikai sava aroda meistari un radošie gariņi, tāpēc vēlēsim audzītēm tikai labu, bet tiem, kas izsakās par kādu negatīvi- ejiet un izrunājieties, nevis nonieciniet cilvēkus publiskā telpā, tas godu jums nedara.
Mīļās bērnudārza skolotājas jeb audzītes- lai jums visām veicas, lai darbiņi sokas un prieks par bērniņiem!

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 16:54

Andrīša mamma

ļoti labi! Viņas ļoti daudz dara mūsu bērnu labā!
Labākais dārziņš- Stāķu, Audzinātājas Mārīte un Agitiņa, auklīte Elgiņa. (Tā bērni sauc šīs jaukās šī dārziņa audzinātājas)

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 11:57

Nākotnes ielas dārziņš ir pats labākais:) Audzinātājas Daina un Larisa ir tik jaukas pret mazajiem bērniņiem, nekad nekādu problēmu nav bijis,

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 09:39

Nākotnes dārziņa audzītes Inese un Ruta ,arī auklīte Ināra ir super! Par šādiem cilvēkiem var tikai priecāties un lepoties, kā viņas darbojas ar bērniņiem. Paldies viņām!
P.S. Tikai tas samaksas paaugstinājums ir tik minimāls salīdzinājumā ar novada domes darbiniekiem, smieklīgs pat, lai varētu pēc tam atrunāties, ka bērnudārzu audzinātājām taču ir paaugstinātas algas.

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 09:26

Vecmamma

Paldies audzinātājām, ka strādā ar mūsu bērniem un mazbērniem. Vai visi vecāki varētu to iemācīt saviem bērniem, ko iemāca bērnu dārza audzītes. Nebūsim skauģi!

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 08:58

mamma

Man prieks, ka audzītēm kaut mazliet bet tomēr pielika pie algas. protams, arī audzītes ir dažādas - citām darbs ar bērniem ir sirdslieta un to uzreiz var manīt, bet citām diemžēl tā nav.

pirms 9 gadiem, 2012.01.11 08:23

Gimene

Lasu un brinos.Bernudarza strada specialisti ar augstako izglitibu,piemeram Nakotnes ielas darzina strada profesionali darbinieki,un darbs nav no vieglajiem,tacu kadai neizglitotai matei rodas skaudiba,tad aukle un maci bernu majas,es paskatisos cik nervoza tu busi jau pirmaja vakara.Veiksmi visam audzitem.Raksta tevs kas ved bernu uz bernudarzu.

pirms 9 gadiem, 2012.01.10 23:25

māte

nu nākotne vispār ir unikāla - sliktas audzinātājas, par ko viņā algu pielikt????

pirms 9 gadiem, 2012.01.10 21:03

x

Kas tas par palielinājumu! labāk, lai grupā ir 10 bērni, ne 30, jo rezultātā alga atšķirsies tikai nedaudz!

pirms 9 gadiem, 2012.01.10 20:19

Uzteicami, ka kāds domā par parasto darba darītāju!
Paldies izglītības nodaļai mun tās vadītājam!

pirms 9 gadiem, 2012.01.10 18:19

pirmsskolas skolotājām nu tiešām ir ļoti mazas algas....skumji.

pirms 9 gadiem, 2012.01.10 17:51

ne visas ir pelnījušas ka lielāka alga!!! piemēram nākotnes ielas audzinātāja Jana!!! zinot kāda viņai ir attieksme pret mazajiem bērniem! ļoti daudzas māmiņas par viņu visādus brīnumus stāsta!!! viena māmiņa pat bijusi pie vadītājas bet izmaiņas bija tikai kādu laiku!!! tas tā lai jūs māmiņas esat zinošas un ieklausaties ko jums bērns stāsta kā viņam ir gājis dārziņā!!!

pirms 9 gadiem, 2012.01.10 17:47

Dina

bet tas ir stulbi...manuprat gan berni gan pedagogi ir tikai ieguveji,ja grupina ir mazak bernu.nevis ka silkes muca!

pirms 9 gadiem, 2012.01.10 17:40

:)

Mans bērns jau skolaa,bet visu laiku priecīgi atceras audzītes-Gunitu,Daigu,visus,visus 1.daarziņaa !!! :)))
Paldies,lai veicas!Vismaz kaada maza atzinībiņa no pašvaldības.Pat,ja latiņos nekas liels nesanaak.

pirms 9 gadiem, 2012.01.10 14:00

Atcerieties! Jo lielāka alga, jo lielāki nodokļi no tās tiek noņemti.Tad jau labāk ar mazāk bērniem strādāju-nu piemēram ar 11

pirms 9 gadiem, 2012.01.10 12:39

Vietējās ziņas