Bērzu pamatskolā spēlē interaktīvu spēli

Vakar Gulbenes Bērzu pamatskolas, Gulbenes 2.vidusskolas un Gulbenes vidusskolā 1.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties Sabiedrības veselības aģentūras organizētajā interaktīvajā spēlē par traumatisma profilaksi. Skolēnus ar spēli iepazīstināja Lāčuks un Lapsēns - maskās tērpti aktieri.

Veselības veicināšanas koordinētāja Ingrīda Sniedze stāsta, ka interaktīvās spēles mērķis ir palīdzēt bērniem atpazīt situācijas, kurās var gūt sasitumus, nokrist, aizrīties, nosmakt vai gūt cita veida traumas. Tajā ir iekļautas vairākas spēles, rotaļas un dziesma, ko bērni apgūst pusstundu garā interaktīva pasākuma laikā.

 

Lāčuks un Lapsēns kopā ar bērniem izspēlēja dažādas ikdienišķas situācijas, piemēram, pirmklasniekiem tika mācīts un atgādināts, ka asi priekšmeti jātur ar asajiem galiem uz leju, ka, ejot pa kāpnēm, ir bīstami grūstīties.

 

Jāpiebilst, ka Bērzu pamatskolas pirmklasnieki ar prieku sagaidīja, iesaistījās spēlē un pareizi atbildēja uz dažādiem Lāčuka un Lapsēna uzdotajiem jautājumiem par situācijām, kurās var gūt dažādas traumas.

 

Katrs pirmklasnieks, kurš apmeklēja šo pasākumu, tika arī pie vērtīgas krāsojamās grāmatiņas par traumatisma profilakses tematiku, kurā vēlreiz māca un dod derīgus padomus par to, kā ikviens no mums savu dzīvi var darīt drošāku. Arī grāmatas galvenie varoņi ir Lāčuks un Lapsēns.

 

Interaktīvo spēli, kas vērsta uz paštraumēšanas un tīšas traumēšanas profilaksi, izstrādājuši Sabiedrības veselības aģentūras speciālisti, ņemot vērā traumatologu ieteikumus un apzinot izplatītākos traumēšanās veidus skolas un pirmsskolas iestāžu vidē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas