Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērzu sākumskolā skolotāji pamazām apgūst digitālos mācību materiālus

Digitālajiem mācību līdzekļiem skolās jāienāk jau no šā gada septembra. Kamēr ir daļa skolu, kurās skolotāji jau paši atbilstoši iespējām veido mācību saturu digitāli, tikmēr valstiski tiek izstrādāti arī citi digitālie mācību līdzekļi. Naudas gan tam ir maz, tāpat arī ne visas skolas ir vienādi nodrošinātas. Par spīti tam, aizvien vairāk skolotāju vēlas apgūt jaunās prasmes un tās izmantot, vēsta Latvijas Radio.

Tikai viena interaktīvā tāfele un nepietiekams atbalsts no pašvaldības ir Gulbenes Bērzu sākumskolā. Skolas direktore Vija Čakare skaidro, ka ir skolotāji, kas apguvuši digitālu materiālu izmantošanu, bet tādu ir maz. Arī pašvaldība skolas modernizēšanai palīdzēt daudz nevar.

 

Valsts tikko beigusi pirmo projektu konkursu par digitāliem mācību materiāliem. Tas izmaksājis 300 tūkstošus latu. Tāpēc digitālās iespējas būs vairāk pieejamas skolām vēsturē, literatūrā, matemātikā, kulturoloģijā un citos priekšmetos. Tā gan ir skolu izvēlē ko un kādā apmērā mācīt tradicionāli, ko izmantojot tehnoloģijas. Tomēr pagaidām vēl nav sākušas sarunas par to, kā no izdevējiem pārņemt jau izveidotās grāmatas, lai tās digitalizētu.

 

Šogad lai apgūtu digitālās prasmes Datorzinību centrā pieteikušies 500 skolotāju, kas ir divreiz vairāk kā pērn.

 

Izglītības produktu attīstības vadītāja Līga Matveja - Vlasova skaidro, ka interese ir liela un pašu skolotāju mācību metodes arī kļūst aizvien radošākas. Izglītības attīstības aģentūrā skaidro, ka tāds brīdis, kad pilnībā bērni būs pārgājuši uz digitālajām tehnoloģijām, gan var arī nepienākt. Tas ir jautājums ne tikai par to, kā valsts piedāvā metodiskos materiālus un kā pašvaldība tos nodrošina, bet arī par to, vai katram skolēnam mājās ir dators un interneta pieslēgums. Un jau tagad ir ģimenes, kurās šīs pieejas nav.

 

Izglītības un zinātnes ministrija gan ir gatava jau digitālos mācību līdzekļus ieviest skolās šā gada septembrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas