Bez atlīdzības kopj valsts ceļu ceļmalas 4

Arī šogad VAS "Latvijas Valsts ceļi" organizēja konkursu "Sakopsim ceļus Latvijā". Gulbenes novadā konkursā par sakoptāko ceļa nodalījuma joslu šogad uzvarēja Litas Zalpēteres īpašums "Egles 2" pašā Druvienas centrā, kur krustojas autoceļi Ozoli-Liezēre-Tirza-Stāķi un Druviena-Lizums. Īpašums pieslēdzas arī Druvienas autobusu pieturvietai.

Konkurss par sakoptāko ceļa nodalījuma joslu šogad tika rīkots jau trešo reizi. Nominācijas "Par ieguldījumu valsts ceļu kopšanā" mērķis ir atbalstīt valsts autoceļiem piegulošo zemju saimnieku iniciatīvu sakārtot vidi, kopjot šo autoceļu zemes nodalījuma joslu. Konkursa norises gaitā tika vērtēta apkārtējās ainavas labiekārtošana, krūmu un atvašu ciršana, zāles pļaušana un atkritumu savākšana ceļa nodalījuma joslā. Nominācijas ieguvēji ir zemju īpašnieki, kuri šo darbu ir darījuši bez atlīdzības. Latvijā šī nominācija ir piešķirta 26 valsts autoceļiem piegulošo zemju īpašniekiem - katrā VAS "Latvijas Valsts ceļi" rajona nodaļā pa vienai. Uzvarētāji par savu ieguldījumu ceļu kopšanā saņēma naudas balvas.  

Vienmēr sakopts īpašums

VAS "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters stāsta, ka, vērtējot īpašumus un tiem piegulošās valsts autoceļu nodalījuma joslas, šogad šķitis, ka uzvaru ir pelnījis tieši L.Zalpēteres īpašums.

 

"Protams, daudzi nopļauj zāli, bet citus darbus veic minimāli, citi savukārt varbūt sakopj kādu nelielu nodalījuma joslas posmu, bet daļa paliek nenopļauta un nesakopta. Mēs jau ilgstoši esam pamanījuši un novērtējuši L.Zalpēteres ieguldīto darbu. Īpašums vienmēr tiek uzturēts kārtībā, turklāt tas tiek darīts pastāvīgi. Viss ir labiekārtots, padomāts par apzaļumošanu. Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Graumanis ir stāstījis, ka L.Zalpētere rūpējas arī par kārtību autobusa pieturvietā," stāsta L.Aumeisters.

 

Patīk, ka izskatās skaisti

Pati L.Zalpētere atzīst, ka patīk kārtība un viņa vienmēr cenšas uzturēt kārtībā savu īpašumu līdz pat pēdējam stūrītim.

 

"Šajā mājā un īpašumā dzīvoju jau gandrīz 40 gadus. Mamma ierādīja visus darbus, un pēc tam arī pati esmu vienmēr centusies, lai ir skaisti! Lai zied puķes, lai ir tīrs un kārtīgs, lai, braucot garām, izskatās skaisti un ir prieks paskatīties!" saka L.Zalpētere.

 

"Mūsu īpašumā aug daudz koku. Kad sākas lapkritis, nākas daudz darba veltīt, lai lapas sakasītu, taču bez kokiem savukārt neizskatītos smuki. Čakls palīgs man ir arī vīrs. Arī viņam tāpat kā man patīk kārtība, tā mēs abi arī darbojamies."

 

Pirmajā konkursa rīkošanas gadā uzvaru Vidzemes reģionā nominācijā "Par ieguldījumu valsts autoceļu sakopšanā 2010" ieguva gulbeniete Arta Kraukle. Viņas īpašums "Grote" atrodas Druvienas pagastā pie ceļa Ozoli - Liezēre - Tirza - Stāķi. Pagājušajā gadā kā šīs nominācijas ieguvēja tika apbalvota Iveta Eiduka, kuras īpašums "Bērzkalniņš" atrodas Tirzas pagastā autoceļa Ozoli - Liezēre - Tirza - Stāķi malā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Arī Druvienas jaunatnei,kuri mūžīgi dzeras pa pieturu,vajadzētu cienīt citu darbu.

pirms 8 gadiem, 2012.10.01 12:05

hi...

Litas tantei tiešām vienmēr ir glīši sakopts īpašums... man prieks, ka tieši viņa ir ieguvusi balvu. :))

pirms 8 gadiem, 2012.09.29 17:56

Vietējās ziņas