Bez pampera pie mums nebrauciet! FEĻETONS 9

Ziniet, tūristi ir pasākuši klauvēt pie dzīvokļu durvīm, lai ielaižam nokārtot dabiskās vajadzības.  Vienreiz mūsmājās šitā izlīdzam, otrreiz... Trešoreiz tā arī pateicu: “Maksājiet par mūsu ģimenes WC izmantošanu vai arī turpmāk bez pampera pie mums vairs nebrauciet!”
Pilnīgs negals! Sveši cilvēki galīgi kaunu neprot. Uzbāžas mums..., saproties, ir neērti atteikt. Bet arī tūristiem jāprotas. Mēs taču maksājam par tualeti saskaņā ar skaitītāja rādījumiem! Nemaz negribu runāt par to, ka nepatīk, ja manu durvju rokturim, manam podam pieskaras pilnīgi sveši cilvēki. Un tad vēl lūdzas, lai ļaujam rokas nomazgāt! Brr. Ejiet uz strūklaku parkā un mazgājiet!
Protams, tūristi manu aicinājumu uzskata par aizskarošu, pat par nekaunīgu: esot tomēr jābūt kaut kādai cilvēcībai. Man ir apnicis justies vainīgam.
Lai mūsu miesta viesi rēķinās ar realitāti! Nav ko pandēmiju izplatīt un nav ko mūsu podus aiztikt. Lai patur savu saturu pie sevis! Lai nevazājas apkārt! Ja brauc pie mums, lai rēķinās ar mūsu teritoriālajām īpatnībām. Sabiedriskās tualetes pie mums ir vai nu slēgtas, vai ar ierobežotu pieejamību, vai tikai noteiktai klientūrai paredzētas. Kā saka, WC apmeklēšana pie mums nav domāta kuram katram. Vajag ne tikai prast kulturāli uzvesties, bet arī turēt kabatā pieklājīgu naudas maku, tad varbūt kaut kur arī ielaidīsim tualetē, kā saka, ļausim pasēdēt uz mūsu podiem. Bet kuram katram mēs noteikti nedosim pielaidi kopējai kanalizācijas sistēmai, citādi ielaidīs vēl kādu cērmi.
Tāpēc es varu nosaukt veselu kategoriju tūristu, kuriem labāk pie mums braukt pamperos. Ja tomēr kāds negrib lietot pamperu, lai ciešas. Lai nes un ved sev līdzi savu sauso un šķidro atlikumu un lai atvieglojas paši savās mājās. Mana sieva Antonija, piemēram, tā dara. Viņa izbraukā Rīgu bez ēšanas, dzeršanas un bez labierīcību apmeklēšanas. To visu viņa dara tikai un vienīgi mūsu mājās. Apbrīnojami izturīga sieviete! Es viņai esmu šajā sakarā teicis: “Antonij, ja tu spētu Rīgu izbraukāt, vēl arī visu ceļu klusējot, tev cenas nebūtu!”
Bez nepārtrauktas citu komandēšanas mana sieva nespēj dzīvot. Tāpat kā es bez stiprinātiem dzērieniem. Bet, kas lieto daudz šķidruma, tas to pastiprināti arī izvada no organisma. Tāpēc esmu gatavs jebkurā brīdī un jebkurā vietā atrast izeju no jebkuras situācijas. Ja, piemēram, es izeju garākā pastaigā pa miestu, vienmēr šaudu acis pa labi un pa kreisi, lai redzētu, kur ir krūmi vai kāda vārtrūme, lai varu nokārtot neatliekamās vajadzības. Esmu atmetis kaunu. Piemēram, pie veikala vai vietējās varas mājas pagriežu muguru garāmgājējiem un aplaistu apstādījumus, zālienu. Kāda vaina? Nožūs, izvējos, i smaka vairs nepaliks. Arī galvaspilsētā es nekautrējos darīt tāpat. Kā saka, vecs suns met spalvu, bet tikumu nemet.
Nesen biju aizbraucis uz Malēniju. Tikko gribēju atpogāt bikšu priekšu, pašvaldības policists klāt un aiz rokas mani ved uz tualeti. “Kā, jums vai tad nav slēgta sakarā ar pandēmiju?” es izbrīnīts vaicāju. Šis man saka: “A kāds sakars pandēmijai ar tualeti?” Galīgi aptrakuši tie malēnieši, es jums teikšu - nesaprot elementāras lietas!

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Maija

Nu gluži kā par Gulbeni.Ha-ha-ha!!! Cerams,ka kāds,kas ir atbildīgs par šīm nejēdzībām ,arī izlasīs. Bet reakcijas točna nebūs.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.21 13:38

zum, zum

Mūsējie "atbildīgie" jau nezin, ka "kultūra sakas no mazmājiņas". Jautājums tik - kas Gulbenē ir kultūra?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.21 14:01

Maija-1

Tikai Gulbenē, kā kādā lietuviešu kora dziesmā teikts: “Novītusi zaļā rūta, Māte mani laistīt sūta.” Kādas vēl WC - jālaista parkos un citur rūta, lai nenovīst!

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.21 14:26

Marija -1

Vai kāds ir bijis Gulbišu parkā pie toletēm.
Šausmas kas tur notiek, visi iet nokārtoties aiz tās izdemolētās ēkas. Viss pilns ar pudelēm, paketēm pamperiem..utt. fujj kauns Gulbenei!!!

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.21 14:50

pasija

Lasām, rakstām, domājam. Bet vai šim visam arī kādreiz būs pozitīvs rezultāts? Vai būs reāls darbs, un taps cilvēka cieņu nepazemojoša sabiedriskā tualete...

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.21 18:30

Acs

Naticu, ka kaut kas šajā tēmā mainīsies, kamēr dome nenomainīs esošo pilsētas pārvaldes vadītāju pret tādu, kāds, piemēram, varētu būt god. A.Vējiņa kungs. Šobrīd prognoze jancīga: izveidos Gulbīšu parku, kas robežosies ar atklātu smirdošu atklāto publisko ....uvi tam blakus. “Brīnumjauks” pilsētas vizītkartes elements, vai ne?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.21 19:35

Kārlis

Tagadējais pārvaldnieks ļoti izdevīgs vadībai, neko neprasa, neko nesaka, saliek pilnu pilsētu Lieldienas ar koka zaķiem jo tiem jau tualetes nevajag! Kā ģerevņā! Galvenais visam piekrist un māt ar galvu! Pilsēta tik nolaista, ka tālāk vairs nav kur! Un tās zāļu čupas ielu krustojumos ir vnk unikālas, kā nevienā Latvijas pilsētā un.pagastā! Cik ilgi vēl?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.21 22:13

Acs

Otra prognoze. Āboliņa pilsētas vadībā blakus Gulbīšu parkam un dažviet citur (pie stacijas, piemēram) tādas būdiņas kā tualete Vecajos kapos, lai Dievs nedod! Novēliet, lai šī prognoze nepiepildās.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.21 19:42

korekcija

Ģeogrāfiski un etnogrāfiski Gulbene nav "malēnija". Malienas ģeogrāfiskās robežas var iepazīt, piemēram, Veclaicenes kultūrvēsturiskajā centrā jeb muzejā- tur ir karte. Un Maliena vairāk ir uz Alūksnes pusi. Bet dzīvē malēnieši bieži vien izrādās esam gudrāki par "nemalēniešiem". Tas, kas vērojams Gulbenē, vienkārši ir nevis "malēnisms", bet pilnīga vienaldzība par savu Dieva doto dzīves un darba vietu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.23 15:33

Vietējās ziņas