Bezdarba līmenis palielinās

Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko "Dzirksteli" informē, ka bezdarba līmenis rajonā turpina palielinās.

Nedēļas laikā par bezdarbniekiem reģistrējušies vēl 52 cilvēki. Kopumā 1307 Gulbenes rajona iedzīvotāju ir bezdarbnieki, no kuriem aptuveni 40 cilvēki par bezdarbniekiem ir reģistrējušies citu pilsētu aģentūrās. Vidzemes reģionā augstākais bezdarba līmenis ir Gulbenes rajonā - 12,1 procents. Savukārt brīvo darba vietu skaits Gulbenes rajonā - 15. Zemākais bezdarba līmenis Vidzemes reģionā ir Valmieras un Madonas rajonā. Uz 9.martu valstī reģistrēti 107 475 bezdarbnieki, bet brīvo darba vietu skaits vien - 2243.


V.Lituņeko piebilst, ka Labklājības Ministrijas Darba departamenta direktora vietnieks Imants Lipskis norādījis, ka bezdarbnieka pabalsts pēc kāda laika tiks maksāts visiem vienādi - deviņus mēnešus.

 

"Zināms, ka, piemēram, tagad jauni cilvēki, saņem bezdarbnieka pabalstu tikai četrus mēnešus. Un kas ir četri mēneši krīzes apstākļos. Šajā laika periodā jaunu darbu tik ātri atrast nevar, un cilvēki paliek bez iztikas līdzekļiem, tāpēc bezdarbnieka pabalstus drīzumā varēs saņemt tāpat kā agrāk - deviņus mēnešus," norāda V.Lituņenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas