Bezdarbnieki ar kuponu palīdzību apgūs augstāko izglītību 1

No šā gada 1.septembra bezdarbnieki ar jau iegūtu vai nepabeigtu augstāko izglītību, izmantojot kuponu jeb vaučeru, varēs apgūt 1. un 2.līmeņa profesionālo augstāko izglītību, informē Labklājības ministrijas speciālisti.

Apmācība tiks veikta ar Eiropas fondu atbalstu. Labklājības ministrijas speciālisti uzskata, ka jaunā kuponu sistēma bezdarbnieku un darba meklētāju profesionālo apmācību padarīs efektīvāku un klientam individuālāku.

Kupona maksimālā summa būs 1000 latu par vienu apgūstamo izglītības programmu. Apmācību laikā cilvēks varēs saņemt arī stipendiju 70 latu apmērā mēnesī.


Pakalpojumu piedāvās Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar izglītības iestādēm. Tiks izveidots izglītības iestāžu reģistrs, ar kurām NVA noslēgs sadarbības līgumu par apmācību kuponu sistēmas pielietošanu. Ja bezdarbnieks izvēlēsies skolu, kas nebūs šajā reģistrā, ar attiecīgo izglītības iestādi tiks slēgts atsevišķs sadarbības līgums.
Apmācību apmaksas kārtība būs noteikta sadarbības līgumā par apmācību kupona sistēmas pielietojumu. Šis NVA izsniegtais kupons tiks noformēts kā garantijas raksts, proti, kupons apliecinās, ka NVA izglītības iestādei veiks apmaksu par konkrētā bezdarbnieka apmācību.


Bezdarbnieki arī turpmāk varēs iesaistīties neformālās izglītības programmās, profesionālajā apmācībā, pārkvalifikācijā vai kvalifikācijas celšanos pasākumos, kā arī apmācībās pie darba devēja.


Kopumā bezdarbnieku un darba meklētāju apmācību programmu īstenošanai Labklājības ministrija ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu četru gadu laikā plāno ieguldīt aptuveni 22 miljonus latu. To paredz valdībā apstiprinātās izmaiņas bezdarbnieku un darba meklētāju apmācībā.
Galvenās nozares, kurās varētu būt nepieciešami apmācīti darbinieki, ir apstrādes rūpniecība, elektroenerģija, gāzes un siltumapgāde, transports un uzglabāšana, informācijas un komunikāciju pakalpojumi, komunālās saimniecības un infrastruktūras apkalpošana, sociālā sfēra.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kadel tikai kam ir augstaka varbut var ari tiem kam nebija iespeja izmacities augstako finansu del.es ari velos iegut pirma limena augstako bet finasu del nebija tadas iespejas.

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 21:20

Vietējās ziņas