Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezdarbnieki var reģistrēties ikvienā filiālē

19.jūlijā spēkā stājās likums "Grozījumi bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsts likumā". Tas nozīmē, ka bezdarbnieki turpmāk varēs reģistrēties jebkurā Nodarbinātības valsts aģentūras filiālē.

 

Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko informē, ka bezdarbniekam reģistrējoties jāievēro, ka turpmāk viņam visi veicamie pienākumi jāreģistrē filiālē, kurā viņš ieguvis bezdarbnieka statusu.

 

"Darba definīcija ir papildināta ar nosacījumu, ka piemērots ir darbs, kas atbilst vidējai darba samaksai konkrētas nozares atbilstošajā profesijā, kas tiek piedāvāta bezdarbniekam, tādēļ aģentūras filiālei, lai pieņemtu lēmumu, obligāti jānoskaidro piedāvātā darba samaksa," saka V.Lituņenko.

 

Bezdarbnieka statusu var noņemt tikai tad, ja bezdarbnieks pārceļas uz valsti, kura nav Eiropas Savienības dalībvalsts. Par šādu lēmumu aģentūrai jāziņo pašam bezdarbniekam.

 

Jaunās aktīvo nodarbinātības mērķa grupas ir personas, kurām ir alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu atkarība, kuras aprūpē kādu ģimenes locekli, kuras bez darba ir ilgāk nekā vienu gadu, citi bezdarbnieki atbilstoši vietējā darba tirgus situācijai un citas politikas plānošanas dokumentos noteiktās mērķa grupas.

 

Bezdarbnieki, uzsākot darbu, varēs to izmēģināt darba vietā, kas dod iespēju noteikt profesionālo piemērotību, kā arī mācīties pie darba devēja un izmantot aģentūras piedāvātos kompleksos atbalsta pasākumus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas