Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezdarbniekiem ir iespēja iegūt augstāko izglītību 5

Nodarbinātības valsts aģentūra piedāvā iespēju mācīties un saņemt stipendiju
Bezdarbniekiem ar augstāko un nepabeigtu augstāko izglītību tiek piedāvāta iespēja no nākamā gada paaugstināt savu izglītības līmeni vai pārkvalificēties pirmā vai otrā līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmās. Par to informē Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

Izglītības iestādi varēs izvēlēties Pasākumā iesaistītajiem bezdarbniekiem tiks izsniegts kupons 1000 latu vērtībā izvēlētās studiju programmas apmaksai. Studiju laikā bezdarbniekam ik mēnesi tiks maksāta stipendija 70 lati.
Izglītības iestādi bezdarbnieks izvēlas sadarbībā ar karjeras konsultantu.


Mācību mērķis ir dot iespēju bezdarbniekiem ar sākotnēji iegūtu vai nepabeigtu augstāko izglītību 18 mēnešu laikā iegūt augstāko profesionālo kvalifikāciju (pirmā un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas apguve).


V.Lituņenko norāda, ka pieteikties dalībai pasākumā, lai jau nākamgad varētu uzsākt mācības, var no 16.novembra līdz 11.decembrim jebkurā Nodarbinātības valsts aģentūras filiālē. Līdzi jāņem pase, kā arī dokuments par iegūto augstāko izglītību vai augstākās izglītības pārtraukšanu.


Bezdarbnieki, kurus ir ieinteresējusi šī iespēja, var vērsties pie aģentūras Gulbenes filiāles darbinieces Jolantas Ābeltiņas 1.kabinetā vai zvanīt pa telefonu 64471232 vai uz mobilo telefonu 26642210.


Pasākums par profesionālās augstākās izglītības ieguves organizēšanu bezdarbniekiem norisinās ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.


Bezdarbnieku arvien vairāk

Pirmās novembra nedēļas laikā 54 Gulbenes novada iedzīvotāji oficiāli ir reģistrējušies par bezdarbniekiem. Valstī kopumā nedēļas laikā par oficiāliem bezdarbniekiem kļuvuši 3229 cilvēki.


Bezdarba līmenis uz 8.novembri Gulbenes novadā ir 16,7 procenti. (Pirms gada bezdarba līmenis mūsu novadā bija 7,4 procenti). Vidzemes reģionā tas ir trešais augstākais rādītājs, jo vēl lielāks bezdarbs nekā Gulbenes novadā reģistrēts Alūksnes un tagad arī Valkas pusē.


Bet vislielākais bezdarbs joprojām ir Latgalē, piemēram, Rēzeknē bezdarba līmenis sasniedzis 30,4 procentus un Ludzas pusē- 25,8 procentus.


Valstī kopumā reģistrēti 16 1126 bezdarbnieki, savukārt brīvās darba vietas - 1790, no tām 9 brīvās darba vietas piedāvā aģentūras Gulbenes filiāle. Par to informē aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Nez ,kad bezdarbniekus sāks pārkvalificēt par kosmonautiem???
Bezjēgā iztērēta nauda!

pirms 10 gadiem, 2009.11.13 10:04

Ha

varētu domāt, ka tiem, kas ieguvuši to izglītību citādā veidā, tā ir izcila :) Nu neesiet naivi. Zinām mēs tās privātās augstskolas un izglītības sitēmu latvijā kopumā. Viss atkarīgs no cilvēka , kas mācās. Daudzi ar iczilu augstāko izglīytību arī ir bezdarbnieki. Tas nav apkaunojums viņiem, bet valstij, kura līdz tam cilvēkus ir novedusi!!!

pirms 10 gadiem, 2009.11.12 09:15

Būtu labāk maksājuši par darbu nevis atlaiduši bezjēgā , tad lai pārkvalificētos un citādi māžotos. Kādu tad var tādā veidā iegūt augstāko izglītību, atbilde ir - vāju, ļoti vāju.

pirms 10 gadiem, 2009.11.11 20:52

AK

Vēl viens "lietderīgs" projekts ar līdzfinansējumu no "kopējās krīzes naudiņas"!

pirms 10 gadiem, 2009.11.11 17:39

Vietējās ziņas