Bezdarbnieku daudz, brīvo darba vietu maz 2

No šā gada subsidēto un algoto pagaidu darba vietu skaits tiek samazināts
Sastaptie bezdarbnieki Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiālē ir nerunīgi. Vienīgi Inesis no Beļavas pagasta "Dzirkstelei" pāris vārdos pastāsta, kā ir kļuvis par bezdarbnieku. "Strādāju kokapstrādes uzņēmumā un bez darba paliku pagājušā gada novembra beigās. Sola, ka februārī uzņēmums atjaunosies, bet garantijas nav, tāpēc esmu iestājies bezdarbniekos. Pagaidām arī bezdarbnieka pabalstu nesaņemu. Lai nopelnītu naudu iztikai un izdzīvotu, mēģinu kaut kur piestrādāt, dabūt kādas "haltūras". Pagastā daudzi ir bez darba. Situācija ir smaga," saka Inesis.

Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko stāsta, ka pagājušā gada decembrī bezdarbnieku skaits ir palielinājies par 63 cilvēkiem. Kopumā līdz 1.janvārim reģistrēts 841 bezdarbnieks. Aģentūrā vairāk reģistrēties nāk vīrieši.

 

Bezdarbniekos vairāk reģistrējas vīrieši

V.Lituņenko "Dzirkstelei" skaidro, ka pieaugums mēneša laikā ir liels.

 

"Aģentūras Gulbenes filiālē ir reģistrējies 841 bezdarbnieks, bet vēl nav zināms, cik ir to gulbeniešu, kuri ir reģistrējušies par bezdarbniekiem citās nodarbinātības aģentūrās. Savukārt bezdarbnieku sieviešu skaits ir samazinājies, jo līdz šim bezdarbnieku - sieviešu skaits no kopējā bezdarbnieku skaita bija vairāk nekā 60 procenti, bet tagad 51 procents. Tas norāda, ka vairāk no darba pēdējā laikā tiek atbrīvoti vīrieši," saka V.Lituņenko.


Decembrī reģistrētie 115 bezdarbnieki ir jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Savukārt 150 cilvēki uzskaitē ir kā ilgstošie bezdarbnieki. Nav pildījuši bezdarbnieka pienākumus 34 cilvēki, bet 41 bezdarbnieks ir iekārtojies darbā. Gandrīz trešo daļu bezdarbnieku veido cilvēki vecumā no 50 un vairāk gadu.
Situācija ar brīvajām darba vietām ir tāda pati kā pagājušajā mēnesī.

 

"Brīvo darba vietu skaits ir mazāk nekā desmit, un tas uz 841 bezdarbnieku patiešām ir ļoti maz."

 

Izmaiņas skar arī pagaidu darba iespējas

Aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs stāsta, ka šim gadam algotiem pagaidu darbiem, kuri dod iespēju darba devējiem nodarbināt bezdarbniekus mazkvalificētos darbos un kurus līdzfinansē valsts, ir izdalītas 93 vietas. Tas ir par 12 vietām mazāk nekā pagājušajā gadā. Arī subsidētās darba vietas šajā gadā paredzētas maz - tikai divas.


Darba izmēģinājumiem, kuros bezdarbnieks var pārbaudīt savu profesionālo piemērotību, strādājot vienā, divās vai trijās profesijās - katrā ne mazāk par vienu mēnesi pie viena vai vairākiem darba devējiem, paredzētas 10 vietas. Tas ir tikpat, cik pagājušajā gadā.


Savukārt profesionālajā apmācībā šajā gadā paredzētas 82 vietas. Pagājušajā gadā bija tikai 29 vietas. Palielinājies arī neformālās izglītības, tas ir, dažādu kursu - angļu valodas, datorzinības, D, E, C kategorijas autovadītāju apmācībai paredzēto vietu skaits - 121.


Fakti

* Pēc nacionālā sastāva Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiālē bezdarbniekos reģistrēti 686 latvieši, 114 krievi, 15 baltkrievi, 12 ukraiņi, 7 poļi, 1 lietuvietis, 2 ebreji, 2 čigāni, savukārt 2 bezdarbnieki nav norādījuši savu tautību.

* 11 bezdarbniekiem izglītība ir zemāka par pamatizglītību, 49 bezdarbnieki ir ar augstāko izglītību, no kuriem 2 ir maģistra grāds, 12 - bakalaura grāds, 28 - 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība un 7 - 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ārprāc

bez darba mūsu laiks palikt, tā nav joka lieta. lai bezdarbniekiem sokas tomēr atrast kādu darbiņu, citādāk kā lai cilvēks izdzīvo?

pirms 11 gadiem, 2009.01.06 16:04

Vietējās ziņas