Bezdarbnieku rindas turpina kļūt garākas 1

Darba devējiem liela interese par bezdarbnieku praktisko apmācību
Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiālē šobrīd piedāvā tikai astoņas brīvas darba vietas. Pašlaik nepieciešami: pamatdarbības struktūrvienības vadītājs, reklāmās konsultanti, elektriķis, masieris, tirdzniecības pārstāvis. Par to informē aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

"Šīs vakances ir brīvas jau ilgāku laiku, jo tām nepieciešami darbinieki ar speciālu izglītību, kā arī atsevišķās vakancēs nepieciešama darba pieredze. Tā kā informācija par darba vietām mainās, tad tai var sekot līdzi, apmeklējot aģentūru vai mājas lapu "www.nva.lv"," saka V.Lituņenko.
Joprojām augstākais bezdarba līmenis Vidzemē

Reģistrēto bezdarbnieku skaits Gulbenes rajonā uz 22.martu ir 1374 cilvēki. Tāpat kā iepriekšējos mēnešos vairāk reģistrējas bezdarbniekos vīrieši.

 

V.Lituņenko norāda, ka bezdarba līmenis mūsu rajonā sasniedzis 12,7 procentus. Pērnā gada martā mūsu rajonā bezdarba līmenis bija gandrīz uz pusi mazāks, proti, 6,7 procenti. Tas ir augstākais Vidzemes reģionā, savukārt mazākais bezdarba līmenis Vidzemes reģionā ir reģistrēts Valmieras rajonā. Ļoti augsti bezdarba rādītāji ir Latgales reģionā, piemēram Rēzeknes rajonā bezdarbs sasniedzis 22,8 procentus.


Kopumā valstī uz 22.martu reģistrēti 113 331 cilvēki, kuriem piešķirts bezdarbnieka statuss. Valstī bezdarba līmenis sasniedzis 10,4 procentus. Pagājušā gada šajā pašā laikā valstī bezdarba līmenis bija 4,6 procenti.


Pabeidzot kursus, darbs nav garantēts

Aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs stāsta, ka pašlaik norit profesionālā apmācība apdares darbu strādniekiem, kuru apgūst 12 cilvēki, lokmetinātāju profesiju mācās 7 cilvēki. No 7.aprīļa sāksies pavāru apmācība, uz to pieteikušies 12 cilvēki. Ar aprīli sāksies arī apmācība projektu vadībā bez priekšzināšanām, kurā mācīsies 6 cilvēki. Tikpat daudz cilvēku apgūs datorzinības bez priekšzināšanām un valsts valodu.


"Pabeidzot apmācību, darbs nevienam nav nodrošināts," atgādina V.Lituņenko.
Savukārt darbs vismaz uz sešiem mēnešiem ir nodrošināts, ja bezdarbnieks iesaistās pasākumā - apmācība pie darba devēja.

 

"Aprīlī 11 cilvēki mūsu rajonā uzsāks šādu praktisko apmācību pie dažādiem darba devējiem. Darba devēji ir ieinteresēti un labprāt iesaistās šajā pasākumā, par to liecina fakts, ka pieteikušies bija daudz vairāk darba devēju nekā bija iespējams iesaistīt. Darba devējiem ir iespēja sagatavot un apmācīt viņam nepieciešamu speciālistu, piemēram, metinātāju, moderno iekārtu montāžas santehniķi, kokapstrādes operatoru, koksnes ēvelēšanas operatoru un virpotāju. Praktiskā apmācība ilgst līdz sešiem mēnešiem un pēc apmācības darba devējiem vēl vismaz sešus mēnešus šis apmācītais cilvēks ir jāpatur darbā," skaidro V.Lituņenko.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

AnyDo.lv

Sveiki
Nesen uzzināju par portālu AnyDo.lv.
Varu rekomendēt pameklet šeit: https://www.AnyDo.lv/lv
AnyDo.lv - tas ir online serviss privāto speciālistu meklējumos sadzīves un biznesa uzdevumu risinājumiem. Vietne apvieno pakalpojumu pasūtītājus un kompetentus izpildītājus.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.25 18:32

Vietējās ziņas