Bezdarbnieku skaits - nemainīgs

Pēdējos trīs mēnešus oficiāli reģistrēto bezdarbnieku skaits Gulbenes rajonā ir gandrīz nemainīgs. Par to informē Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

Līdz 1.oktobrim uzskaitē reģistrēti 713 bezdarbnieki, no kuriem uzskaitē kā ilgstošie bezdarbnieki ir 146. Vairāk nekā trešā daļa no kopējā bezdarbnieku skaita ir vīrieši un sievietes, kas vecāki par 50 gadiem.

 

V.Lituņenko piebilst, ka tieši šī vecuma cilvēkiem ir nesalīdzināmi grūtāk iekārtoties darbā. Septembrī 43 bezdarbnieki ir iekārtojušies darbā, bet 35 nav pildījuši bezdarbnieka pienākumus.

 

"Uzskaitē esošo jauniešu bezdarbnieku skaits vecumā no 15 līdz 24 gadiem pēdējos trīs mēnešos arī ir gandrīz nemainīgs. Līdz 1.oktobrim ir reģistrēti 93 jaunieši jeb 13 procenti no esošo bezdarbnieku kopskaita. Gribu uzsvērt, ka bezdarbnieku pabalsta izmaksas laika samazināšana jauniešiem no deviņiem uz četriem mēnešiem, kas notika ar šī gada 1.janvāri, vēlamo rezultātu nedeva. Pēc reģistrētajiem datiem var redzēt, ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu nav mazinājies jauniešu bezdarbnieku skaits. Pamatā jaunieši nāk reģistrēties aģentūrā, lai ar tās palīdzību iekārtotos darbā, nevis lai saņemtu mazo bezdarbnieka pabalstu," skaidro V.Lituņenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas