Bezdarbnieku skaits – nemainīgs

Pēdējos četros mēnešos bezdarbnieku skaits ir gandrīz nemainīgs. Joprojām lielākā daļā bezdarbnieku ir sievietes.

Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi arī paredz, ja laikā, par kuru cilvēks saņem bezdarbnieka pabalstu, šis cilvēks tiek atjaunots darbā un saņem atalgojumu par darbu, tad viņam par šo periodu saņemtais pabalsts jāatmaksā sociālās apdrošināšanas aģentūrai piecu darbdienu laikā.Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko informē, ka bezdarbnieka pienākumus iepriekšējā mēnesī nav pildījuši 19 cilvēki, savukārt iekārtojušies darbā - 34, no tiem 19 - sievietes, 1 - invalīds, 9 - jaunieši un 5 - ilgstošie bezdarbnieki. Samērā augsts bezdarba līmenis ir arī jauniešiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem.

 

Lielākais skaits vīriešu bezdarbnieku ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem, bet vismazāk vīriešu bezdarbnieku ir no 20 līdz 29 gadiem.

 

V.Lituņenko stāsta, ka viszemākais bezdarba līmenis rajonā ir Tirzas, Līgo, Litenes un Lejasciema pagastā, savukārt visaugstākais - Beļavas, Stradu un Stāmerienas pagastā.

 

Kopējais bezdarbnieku skaits iepriekšējā perioda beigās ir 693 cilvēki, no kuriem uzskaitē līdz 6 mēnešiem ir 364 bezdarbnieki un uzskaitē no 6 līdz 12 mēnešiem - 181. Pārskata periodā piešķirts bezdarbnieka statuss ir 74 cilvēkiem. Reģistrēti arī 4 bezdarbnieki, kuri vēl nav sasnieguši 18 gadus.

 

Lai atvieglotu bezdarbnieka un apbedīšanas pabalstu saņemšanu cilvēkiem pēc administratīvi teritoriālās reformas, kas beigsies 2009.gadā, Labklājības ministrija ierosina ar 2009.gadu šo pabalstu aprēķināšanu, piešķiršanu un izmaksu nodrošināt jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā.

 

Pašlaik bezdarbnieka pabalstu var pieprasīt jebkurā sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā, taču pabalstu piešķir, aprēķina un izmaksā tikai tā aģentūra nodaļa, kas atrodas cilvēka deklarētajā dzīvesvietā.

 

Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi arī paredz, ja laikā, par kuru cilvēks saņem bezdarbnieka pabalstu, šis cilvēks tiek atjaunots darbā un saņem atalgojumu par darbu, tad viņam par šo periodu saņemtais pabalsts jāatmaksā sociālās apdrošināšanas aģentūrai piecu darbdienu laikā.

 

Grozījumi ir izsludināti valsts sekretāru sanāksmē, tie vēl būs jāizskata valdībā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas