Bezdarbnieku skaits pārsniedz tūkstoti

Pagājušā gada nogalē reģistrēto bezdarbnieku skaits Gulbenes rajonā bija 874 cilvēki. Līdz 25.janvārim jau ir reģistrēti 1005 bezdarbnieki. Par to informē Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

Nepilna mēneša laikā bezdarbnieku skaits ir palielinājies par 131 cilvēku. Savukārt brīvo darba vietu skaits 26.janvārī ir tikai 13. "Tas ir ļoti maz, salīdzinoši ar bezdarbnieku skaitu," saka V.Lituņenko.


Kaimiņu rajonos, piemēram, Balvu, Alūksnes un Madonas, bezdarbnieku skaits ir vēl lielāks.


Aģentūras direktore Baiba Paševica norāda, ka sakarā ar štatu samazināšanos vairākos uzņēmumos un iestādēs bez darba palikuši daudzi augsti kvalificēti speciālisti, tāpēc darba devējus, kuri šādus darbiniekus nereti meklē, izmantojot paziņu un kolēģu loku, aicina aktīvāk reģistrēt vakances aģentūru filiālēs, jo ar aģentūras starpniecību var atrast labus speciālistus, turklāt par brīvu.

 

Pēc jaunākajiem datiem aģentūrās reģistrēts arī liels skaits bezdarbnieku ar augstāko izglītību. Kopumā Latvijā tādi ir vairāk nekā 9000 cilvēku. 38 procenti no tiem augstāko izglītību ieguvuši līdz 1991.gadam, savukārt 62 procenti - laikā no 1991. līdz 2008.gadam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas