Bezmaksas iespēja redzes invalīdiem

Gulbenes novada redzes invalīdiem ir iespēja par brīvu iesaistīties projektā "Ieguldījums tavā nākotnē", ko atbalsta Eiropas Sociālais fonds un ko finansē valsts. Projekts ilgs trīs gadus - līdz 2013.gada 31.augustam - un paredz par brīvu organizēt pasākumus redzes invalīdiem (neredzīgajiem un vājredzīgajiem cilvēkiem). Šie pasākumi ir dažādas nodarbības, kas sāksies ar nākamo gadu.

"Tiem, kas vēlas iesaistīties šajās aktivitātēs, būtu jāpiesakās, zvanot man pa tālruni 29404026. Lūdzu zvanīt neredzīgo vai vājredzīgo cilvēku radiniekus, sociālos darbiniekus un pieteikt šos cilvēkus dalībai projektā," "Dzirkstelei" stāsta projekta "Ieguldījums tavā nākotnē" reģionālā koardinatore Ineta Štokne.  

Viņa skaidro, ka pašlaik tiek izstrādāts piedāvājums nodarbībām, piesaistot vietējos speciālistus. Taču jau tagad esot skaidrs, ka iespējas būs ļoti plašas. Varēs, piemēram, nodarboties ar aktiermeistarību, runas mākslu, dziedāšanu, dejošanu, zīmēšanu.

 

"Kā nonākt vājredzīgajam vai neredzīgajam cilvēkam uz šīm nodarbībām? Ir tādi, kas paši spēj pārvietoties, bet ir arī tādi, kam nepieciešams pavadonis. Galvas kopā būtu jāliek visiem - šo cilvēku radiem, draugiem, kaimiņiem, pašvaldības sociālajiem darbiniekiem, lai palīdzētu," saka I.Štokne.

 

Projekta realizācijas reģionālais centrs ir Balvos. Reģionā ietilpst arī Gulbenes novads, kā arī Alūksnes un Apes novads.

 

Tagad projektā "Ieguldījums tavā nākotnē" tiks piedāvātas daudz dažādu aktivitāšu papildus tam, ko jau līdz šim redzes invalīdi varēja apgūt bez maksas valsts programmā. Tā paredz sociālo rehabilitāciju, iemācot orientēties pazīstamā vai svešā vidē, apgūstot braila rakstu, kā arī saņemot psihologa konsultācijas un gūtstot iemaņas saskarsmē.

 

Tagad par Eiropas finansējumu varēs attīstīt talantus, prasmes, gūstot motivāciju pilnveidoties. Tā arī būs iespēja atrasties starp ļaudīm ar līdzīgām problēmām, morāli atbalstot citam citu.

 

I.Štokne stāsta, ka šodien grūti ir noskaidrot, cik reģionā ir iedzīvotāju ar redzes invaliditāti, jo šo informāciju liedz iegūt Fizisko personu datu aizsardzības likums. Agrāk šo cilvēku loku bija vieglāk apzināt, jo vairums no viņiem sastāvēja Latvijas Neredzīgo biedrībā, taču tagad tā ir savu sākotnējo nozīmi zaudējusi. Piemēram, Gulbenes novadā biedrība vairs nedarbojas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas