Bezsniega ziemā līdzekļu iztērēts mazāk 2

Šī ziema ir izvērtusies pavisam citādāka nekā iepriekšējās. Sniegs snidzis ļoti minimāli, ceļus nav vajadzējis tīrīt, tādēļ loģisks ir jautājums, vai ceļu un ielu uzturēšanas darbos ziemas mēnešos ir izdevies ietaupīt finansējumu.


“VAS “Latvijas Valsts ceļi” Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters norāda, ka gaisa temperatūra bieži vien ir svārstījusies ap 0 grādu atzīmi, tādēļ pilnībā bez ziemas uzturēšanas darbiem nav varēts iztikt.


“Ceļus vajadzēja kaisīt, vajadzēja novērst apledojumu. Uz dažām dienām atsevišķus ceļus janvārī bijām arī spiesti slēgt, jo ceļu virskārta atkusa un, lai pasargātu tos no ievērojamas bojāšanas, nācās slēgt,” stāsta L.Aumeisters.


“Protams, ietaupījums līdzekļu ziņā ir, taču ziema vēl nav beigusies, tādēļ galējos secinājumus vēl izdarīt nevar. Runājot par finansējumu, tas tiek piešķirts visam gadam un šī nauda ir jāapgūst gada laikā. Nav noteikts, ka konkrētā mēnesī ir jāiztērē konkrētajam mēnesim paredzētie līdzekļi, darbu gaitā rodas precizējumi. Ja kādā mēnesī tiek izlietots vairāk, tad citos mēnešos attiecīgi jācenšas ietaupīt.”


Katru gadu daudz līdzekļu tiek iztērēts bedrīšu lāpīšanai. “Atsevišķas bedrītes parādās jau šobrīd, pa kādai bīstamajai bedrei tiek jau arī remontēts, taču kopējo situāciju vēl īsti novērtēt nevar. Bedres masveidā parādās martā, aprīlī, kad segums ir atlaidies, pašlaik pamatne vēl ir sasalusi, tikai virskārta, piemēram, grants ceļiem sāk atlaisties, kaut gan mežos, kur saule netiek klāt vai lietus nav tik pamatīgi nokausējis, uz ceļiem virsū vēl ir arī sniega kārta.”


Darāmo darbu ir daudz


Arī pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Naglis piebilst, ka, lai gan šī ir bijusi bezsniega ziema, ielas ir bijušas jāuztur kārtībā.


“Diezgan bieži nācās kaisīt pilsētas ielas. Lai novērstu slīdamību, ir iztērēts diezgan daudz līdzekļu. Protams, sniega izvešanai līdzekļi nav tērēti nemaz. Pašreiz varam priecāties, ka ietaupījums ir, atšķirībā no pagājušā gada ziemas, kad līdzekļu šajā laikā jau trūka, taču ir jārēķinās, ka ziema vēl nav beigusies un pēkšņi varam sagaidīt visādus pavērsienus,” saka pārvaldes vadītājs.


Viņš norāda, ka ieekonomētie līdzekļi pēc tam tiks izlietoti citos ielu uzturēšanas darbos.


“Darbu, kas ir darāmi, ir daudz. Ieekonomētie līdzekļi šiem darbiem arī tiks izmantoti. Brīvības ielā pie slimnīcas bija parādījušās bedres - tur jau nobērām šķembu kārtu. Arī citviet Brīvības ielā pavasarī būs jālabo bedres. Mēģināsim kaut ko darīt lietas labā arī ar iekšpagalmiem.”


Lieku reizi bija jāgreiderē


“Salīdzinājumā ar citām ziemām uz tā rēķina, ka šoziem sniega gandrīz nebija, nauda ir ietaupīta. Ja kāds domā, ka līdzekļi vispār nav tērēti, tā diemžēl nav. Ņemot vērā šos bezsniega apstākļus, ceļi lieku reizi bija jāgreiderē un tas ir pat dārgāk nekā tīrīt sniegu,” saka Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis.


Viņš stāsta, ka Stradu pagastā ir 42 kilometri pašvaldības ceļu.


“Par naudu, kas ir atvēlēta pārvaldei, vasaras periodā varam veikt planēšanu, kādu reizi varam veikt profilēšanu, bet tas jau ir dārgāk. Ziemā savukārt jānodrošina sniega tīrīšana. Ja kaut kas mazliet paliek pāri, varam kādu bedri salabot, kādu ceļmalu attīrīt no krūmiem. Taču, lai kādā posmā pastiprinātu segumu, līdzekļu nepietiek. Grants ceļiem, patiesību sakot, pilnīgi visiem būtu nepieciešama seguma pastiprināšana. Vajadzību ir daudz vairāk, nekā ar šo ietaupījumu var kaut ko izdarīt,” atzīst J.Duļbinskis.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

demo

butu labak salabojusi gulbene-ligo posmu savadak bez zobiem var palikt, nodoklus maksajam a rezultata nava.

pirms 7 gadiem, 2014.03.06 20:24

,.,.,.,

Brauc pa pļavu nav naudas pa ko taisīt!!!

pirms 7 gadiem, 2014.03.06 22:23

Vietējās ziņas