Bibliotēkā atklās jaunu izstādi

Gulbenes bibliotēkas abonementā rīt, 17.decembrī, pulksten 18.00 atklās jaunu gleznu izstādi „Kluss vakars, laternas lēnām iedegas mūsu sirdīs". Tušas zīmējumu autors ir Zintis Purens. Pasākumā skanēs arī mākslinieka dzeja.

"Zinta darbus pirms diviem gadiem izstādē aplūkoja balvenieši, nu nelielu daļu no tiem piedāvājam aplūkot arī Gulbenē," informē Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.  

Ikdienā Zintis strādā par akmeņkali. Savus mākslas darbus - ziedus, zirgus, dabas ainavas, portretus, mašīnas, kuģi, strādājot Gulbenē - pat vilcienu - viņš iemūžina akmenī ar kalta palīdzību. Zinta aizraušanās ir japāņu kultūra, japāņu zobeni un haikas. Zintim ir paša kalta japāņu zobena kopija, taču viņš uzskata, - ja tas nav radīts Japānā, tas neskaitās īsts, jo tajā nav ielikta dvēsele.

 

"Lasot viņa dzeju saprotam, ka tieši japāņu haikas ietekmējušas daudzu izjustu un filozofiski dziļu rindu tapšanu. Izstādes atklāšanā apmeklētājiem būs iespēja iejusties arī šajos dzejas rindās apturētajos mirkļos," stāsta I.Krūmiņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas