Bibliotēkai dāvina grāmatas

Stāmerienas pagasta bibliotēka saņēmusi šogad jau otro grāmatu dāvinājumu no Voldemāra Krustiņa. Bibliotēkas vadītāja Spodra Kaļva stāsta, ka šoreiz tās ir 15 absolūti jaunas apjomīgas dažādu autoru grāmatas.

"Tās tika atvestas pirms nedēļas, kad V.Krustiņš apmeklēja Bānīša svētkus. Tās visas jau ir izsniegtas lasītājiem. Esmu novērojusi, ka cilvēki pēdējā laikā galvenokārt izvēlas lasīt jaunākās grāmatas," saka S.Kaļva.

 

Pirmajā dāvinājumā V.Krustiņš bibliotēkai atvēlējis 113 grāmatas no savas ārkārtīgi plašās personiskās bibliotēkas. Bibliotēkas vadītāja stāsta, ka V.Krustiņš ir labi pazīstams ar pagasta padomes priekšsēdētāju Raiti Apalupu, kuru savulaik ieradies intervēt.

 

"Dāvinājums lauku bibliotēkai ir ārkārtīgi liels ieguvums, jo nepietiek līdzekļu, lai iegādātos visas jaunākās grāmatas, lai gan pašvaldība tām neliedz naudu, paredzot to savā budžetā," saka S.Kaļva.

 

Bibliotēkas lasītājus viņa iedala trīs galvenajās grupās. Pirmajā grupā ir lielākoties vīrieši, kuri lasa kriminālromānus. Otrajā grupā ietilpst sievietes, kas izvēlas bestsellerus, piemēram, Danielas Stīlas grāmatas un citus. Trešā lasītāju grupa ir cilvēki, kas apmeklē bibliotēku, lai izlasītu jaunākās avīzes un žurnālus.

Bibliotēkai ir nomainīti logi. S.Kaļva stāsta, ka tie ir garants, ka telpas būs krietni siltākas, jo līdz šim pa logu spraugām pūtis vējš.

 

"Ceru, ka nākotnē tiks nomainīts arī ēkas, kurā atrodas bibliotēka, plakanā jumta segums, tad nevajadzēs baidīties no lietus," piebilst bibliotēkas vadītāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas