Bibliotekāri palīdz apgūt pirmās datoriemaņas 3

Gulbenes bibliotēka mūsu novada iedzīvotājiem piedāvā dažādus kursus un seminārus par brīvu
"Nekad nevarēju iedomāties, ka internets paver tik plašas iespējas. Tas ir milzīgs ieguvums - prast strādāt ar datoru," saka Stāmerienas pagasta iedzīvotāja Mirdza Ciekurzne, kura šonedēļ apmeklēja bezmaksas kursus Gulbenes bibliotēkā darbā ar datoru un internetu.

Zinātkāri, atsaucīgi un uzcītīgi Gulbenes bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Sabīne Jefimova stāsta, ka pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēki, kuriem viņa šonedēļ mācīja pamatprasmes darbā ar datoru, ir zinātkāri, atsaucīgi, uzcītīgi, uzņēmīgi un neatlaidīgi.


Apmācība noritēja brīvā atmosfērā konsultāciju veidā. Pirmajās nodarbībās varējis redzēt, ka cilvēki baidās, ieraugot portatīvos datorus. Viņus biedē jaunās informācijas tehnoloģijas, bet piecu dienu laikā kursu apmeklētāji iedrošinājās strādāt ar datoru.

"Kurss nav plašs, bet tas ir labs pamats, lai šīs zināšanas pilnveidotu pēc tam tālāk. Cilvēki iemācījās, kā jādarbojas ar peli un tastatūru, kā notiek informācijas ievadīšana un apstrāde, apguva internetu, apskatīja dažādas mājaslapas. Sarežģītākais, ko katrs no viņiem izdarīja - izveidoja pats savu elektronisko pasta kastīti," stāsta S.Jefimova.


Kursu apmeklētāja beļaviete Daina Rožlapa "Dzirkstelei" saka, ka vēlējusies saprast, kas ir dators un kā ar to strādā, tikai tāpēc, ka mazbērni aizrautīgi pie tā allaž pavadot daudz laika.

"Atnākot uz šīm bibliotēkas organizētajām apmācībām, var tikai iegūt. Man tagad ir priekšstats, kas ir dators," lepojas D.Rožlapa.


Savukārt Galgauskas pagasta iedzīvotāja Valda Vītola vēlas teikt lielu paldies bibliotekārei S.Jefimovai, kura pacietīgi un saprotami izskaidrojusi, kā darboties ar datoru. "

Man ir svarīgi, ka tagad informāciju varēšu atrast pati. Tā kā darbojos ar pirts lietām, būs interesanti sameklēt un izlasīt atsauksmes par sevi un savu darbu internetā. Tagad man arī paveras milzīgas iespējas internetā izlasīt dažādus padomus. Es ļoti priecājos par šo bibliotēkas piedāvāto iespēju," saka V.Vītola.


Veic pētījumu un izstrādā dažādu kursu un semināru piedāvājumu

Gulbenes bibliotēkas vadītāja Antra Sprudzāne skaidro, ka pērnā gada nogalē un šīgada sākumā bibliotēkā tika veikts pētījums par mūsu bibliotēkas lasītāju vēlmēm un vajadzībām. Izdarot secinājumus, bibliotēkas darbinieki ir izstrādājuši mācību kursu un semināru piedāvājumu bibliotēkas lasītājiem. Kopumā šobrīd zināšanas ir apguvuši 53 pensionāri.

"Mums ir izstrādātas piecas mācību programmas: junioriem, bezdarbniekiem un mājsaimniecēm, pensionāriem un pirmspensijas vecuma cilvēkiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un visiem interesentiem. Katrā no mācību programmām ir vairākas tēmas. Apmeklētājiem par kursiem un semināriem nav jāmaksā," norāda A.Sprudzāne.


Šoruden jau bija interesentu grupas, kuras ir guvuši gan vērtīgus padomus, kā uzrakstīt konkurētspējīgu CV, gan apguvušas vienkāršas, praktiskas un noderīgas lietas darbā ar datoru.


Grupas tiek veidotas nelielas, lai pasniedzējs - bibliotekārs pēc iespējas vairāk uzmanības, konsultāciju un padomu varētu dot ikvienam kursu un semināru apmeklētājam.


A.Sprudzāne uzsver, ka bibliotekārs, vadot kursus, nesaņem papildus atlīdzību, jo izglītot iedzīvotājus - tas ir viens no bibliotekāru darba pienākumiem.

Interesenti var pieteikties

Arī turpmāk bibliotēkas Reģionālais mācību centrs aicina interesentus uz šādiem bezmaksas informatīvi izglītojošiem semināriem:

* 23.novembrī pulksten 16.00 notiks seminārs "E - komercijas pakalpojumu izmantošana internetā".

* Seminārs "Konkurētspējīgs CV" - 3.decembrī pulksten 10.00.

* Seminārs "Gulbenes bibliotēkas e - pakalpojuma lietošanas iespējas" notiks 16.decembrī pulksten 17.00.

Pieteikties var pa tālruni 64474825, 26344766 vai e- pastu sabine@gulbenesbiblioteka.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Valda

Tiek darīts labs un vajadzīgs darbs un cilvēkiem prieks!

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 17:06

Usne

Malači bibliotekas darbinieki un malači pensionāri!

pirms 11 gadiem, 2009.10.31 17:37

Vietējās ziņas