Bibliotēkas iziet akreditāciju

Akreditācijas komisijai par Gulbenes rajona bibliotēkām paliek patīkams iespaids
14 Gulbenes rajona bibliotēkās šonedēļ viesojās akreditācijas komisija. Pārējās četras bibliotēkas akreditāciju izies nākamgad. Bibliotēkas mūsu rajonā izvērtēja Jēkabpils galvenās bibliotēkas direktore Zinaīda Rabša un Madonas rajona bibliotēkas direktore Imelda Saulīte.

Lejasciema pagasta Mālu bibliotēkas vadītāja Sofija Drozdova stāsta, ka, gatavojoties akreditācijai, tika ieguldīts diezgan daudz darba, taču viņa atzīst, ka tas bija vajadzīgs - tas arī sakārto bibliotēkas darbu.

Gulbenes bibliotēkas direktore Antra Sprudzāne stāsta, ka bibliotēku akreditācija šogad notiek vienmērīgi pa visu Latviju, tagad bija pienākusi kārta arī Gulbenes rajonam.

 

"Bibliotēkas tiek akreditētas vietējās nozīmes bibliotēku statusam. Gribam, lai līdz reģionālajai reformai visas bibliotēkas būtu izgājušas akreditācijas procesu. Tas dos arī zināmu drošības sajūtu un stabilitāti," atzīst A.Sprudzāne.

 

Situācija ir krietni uzlabojusies

Z.Rabša saka, ka par Gulbenes rajona bibliotēkām viņai ir palicis patīkams iespaids.

 

"Ir jūtams, ka bibliotēkas ir gatavojušās akreditācijai. Mūsu mērķis nav kādu bibliotēku neakreditēt, bet gan uzlabot un sakārtot to darbu. Jāpiebilst, ka situācija šobrīd dažādu valsts projektu realizācijas gaitā lauku bibliotēkās ir krietni uzlabojusies. Arī lauku bibliotēkas ir labā līmenī," atzīst Z.Rabša.

 

"Bibliotēkas ir sakārtojušās, tajās ir ienākušas tehnoloģijas. Tās ir kļuvušas arī estētiski un vizuāli pievilcīgākas. Ir prieks ieiet ikvienā lauku bibliotēkā," secina I.Saulīte.

 

"Bibliotēkas kļūst arī konkurētspējīgas ar savu darbību. Laukos tās ir kļuvušas arī par vietu, kur ar interneta starpniecību samaksāt dažādus maksājumus. Prieks, ka Gulbenes rajona bibliotēkas savu individualitāti parāda arī ar novadpētniecību. Tā, šķiet, ir jūsu rajona stratēģija."

 

Akreditācijas komisijas pārstāves atzinīgus vārdus veltīja arī Gulbenes bibliotēkas darbiniekiem, kas palīdzējuši lauku bibliotēkām sagatavoties akreditācijai. Paldies viņiem par palīdzību saka arī pašu lauku bibliotēku vadītāji.

 

Tagad taps akreditācijas komisijas atzinumi par bibliotēkām, kas tiks iesniegti Latvijas Bibliotēku padomē. Pamatojoties uz Bibliotēku padomes lēmumu, katrai bibliotēkai tiks izsniegta akreditācijas apliecība. Dokumentus bibliotēkas, visticamāk, saņems līdz gada beigām.

 

Vienīgā kultūras saliņa

A.Sprudzāne stāsta, ka Mālu bibliotēka ir pati mazākā rajonā, taču tai ir savs stabils apmeklētāju loks. Bibliotēka šobrīd ir palikusi arī vienīgā kultūras saliņa šajā nostūrī.

 

"Grāmatas un presi pie mums vairāk nāk lasīt pensionāri, jaunie cilvēki, cik jau nu viņu te vēl ir, nāk izmantot internetu. Cilvēki labprāt arī izmanto iespēju veikt maksājumus ar interneta starpniecību, jo pasta nodaļu mums slēdza, tuvākā tagad atrodas 18 kilometru attālumā," atklāj Sofija Drozdova.

 

"Grāmatu klāsts bibliotēkā varētu būt arī plašāks, taču mēs kooperējamies ar Lejasciema bibliotēku. Ja ir nepieciešamas kādas grāmatas, tad tās paņemam no viņiem. Nevaram atļauties abas bibliotēkas pirkt retas grāmatas."

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas