Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkās piedāvās speciālo datortehniku cilvēkiem ar redzes traucējumiem

Laika periodā no 22. februāra līdz 10. martam valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas" (v/a KIS) organizē mācības 28 Latvijas reģionu galveno bibliotēku pārstāvjiem ar mērķi aktīvāk piedāvāt bibliotēku apmeklētājiem ar redzes traucējumiem projekta „Trešais tēva dēls" (3TD) ietvaros uzstādīto speciālo datortehniku un programmatūru.

Projekta 3TD sabiedrisko attiecību vadītāja Sandra Vīgante informē, ka projekta pirmajā posmā visās reģionu galvenajās bibliotēkās ir uzstādīta speciālā datortehnika un atbilstoša programmatūra, kas paredzēta gan cilvēkiem ar redzes traucējumiem, gan citiem interesentiem, kam izglītības, pētnieciskos, izklaides vai citos nolūkos nepieciešama, piemēram, attēla vai teksta palielināšana.

 

„Lai veiksmīgi piedāvātu bibliotēku specializētos pakalpojumus cilvēkiem ar vai bez redzes atlikuma, svarīgi, lai bibliotekāriem pašiem būtu nepieciešamās zināšanas. Sadarbībā ar a/s „Datorzinību centrs" izstrādātais kurss „Datora un interneta pieejamība cilvēkiem ar redzes traucējumiem" uzlabos bibliotekāru zināšanas un prasmes darbā ar speciālo programmatūru, tai skaitā, Jaws un citām programmām teksta palielināšanai. Mācības Gulbenē plānotas no 1. līdz 3.martam," skaidro 3TD apmācību koordinatore Inga Niedra.

Ikviens interesents jau tagad var griezties reģionu galvenajās bibliotēkās un jautāt pēc bibliotekāra palīdzības, uzsākot lietot speciālo datoru ar palielināmo iekārtu (lupu) un apgūstot speciālo programmatūru cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas