Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biedrības vērtē “pēc deguniem” 5

Biedrības vēlas un prasa, lai Gulbenes novada pašvaldība pret visām izturētos saskaņā ar vienotiem kritērijiem, nevis piešķirtu dažādus atvieglojumus, vadoties no subjektīviem apsvērumiem. Tāpēc deputāts Intars Liepiņš, kurs pārstāv arī biedrību "Sporta klubs "Tors" ir vērsies novada domē ar šādu iniciatīvu. 21.februārī domes finanšu komitejas sēdē deputāta priekšlikumi tika pamatīgi izķidāti un beigās no racionālā satura maz kas bija palicis pāri.

I.Liepiņš bija izteicis vēlmi, lai pēc vienotiem principiem novada dome lemtu par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu (līdz 90 procentiem), novada būvvaldes maksas pakalpojumu atlaidēm un atbrīvošanu no zemes nomas maksas. Pēdējais priekšlikums vispār tika noraidīts kā nelikumīgs. Par pirmajiem diviem priekšlikumiem ir sagatavots lēmuma projekts, kuru deputāti skatīs 28.februāra novada domes sēdē. Deputāts Nikolajs Stepanovs sacīja, ka vienoti kritēriji attiecībā pret biedrībām ir vajadzīgi, jo citādi rodas sajūta, lai sabiedrībai nerastos priekšstats, ka pašvaldības biedrības vērtē "pēc deguniem". Novadā ir 124 biedrības, sešas no tām ir sabiedriskā labuma. No tām "Gulbenes velo fans" ir vienīgā, kuras biedru skaitā ir arī novada dome.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

atbilde Sateka/Liepiņš

Nu ja laikam jau esi tas kurš palicis aiz borta un neesi dabūjis naudiņu kādā savu interešu realizēšanai, ka meties virsū darītājiem.
Protams, reizēm ir nesaprotama projektu vērtēšana, taču tās "Satekas tantes" ir gana aktīvas un atsaucīgas un labi dara savu darbu. Jāpārmet vērtēšanas komisijai un padomei, bet ne "tantēm" darītājām. Viņas nebūt nepieņem lēmumus. Zinu, jo pašam vienu projektu noraidīja un otru atbalstīja. Turklāt Satekas meitenes norādīja, kas projektā ir jāuzlabo un kas jāpapildina, lai tas izietu visus sietus. Jāatzīmē to, ka vienam no iepriekšējiem rakstītājiem ir taisnība- to dara par velti.
Turaties Satekas meitenes! es par jums.
Draugs

pirms 6 gadiem, 2013.02.23 15:11

Sateka/Liepiņš

Deputāta kungs pirms šiem priekšlikumiem ar biedrībām(novadā vairāk kā 140) ir konsultējies, vai tikai cenšas panākt savai laivu bāzei kādu bonusu?
Satekiešu uztraukums arī saprotams. Gadu gadiem vienas un tās pašas tantes kārto lietas. Tagad kāds cenšas šo miera oāzi pačubināt! Neviens nekad nav Sateku pārbaudījis un to arī nedarīs. Kāda ir projektu realizācijas lietderība, vai visi ir realizēti? Vai vienmēr atbalstītie ir tie labākie un nepieciešamākie novadam? Kāpēc regulāri atbalstu gūst vieni un tie paši pretendenti(dažkārt pat viena pretendenta vairākas biedrības)? Kāda ir nepieciešamība būt Satekas biedram, ja pie vērtēšanas tas netiek ņemts vērā? Tā varētu turpināt.

pirms 6 gadiem, 2013.02.23 08:24

Stepanovs kļūdās

Novada dome ir biedrorganizācija arī Satekā.

pirms 6 gadiem, 2013.02.22 19:05

liec mieru Satekai

lai nu kur, bet Satekā neviens pēc deguna nevērtē. šī biedrība ir gana daudz izdarījusi novada labā. Tā ka rakstītājs vien būs tas, kas palicis bez naudās kādā no Satekas organizētajiem projektu konkursiem.
Tur nekad nav atteikta palīdzība citām biedrībām gan projektu izstrādē, gan atskaišu sagatavošanā, gan regulāri visus informē par to, kas tur tiek darīts. Turklāt to dara par velti. Mūsu biedrība, lai ar nav Satekas biedrorganizācija vairākkārtīgi ir saņēmusi atbalstu gan projekta sagatavošaņā , gan gada pārskata sagatavošanā, kā palīdzēja sagatavot dokumentus iesniegšanai Uzņēmumu reģistrā un sabiedriska labuma saņemšanai no VID.

pirms 6 gadiem, 2013.02.22 19:03

liepiņam

a kas tu neesi vērtēts pēc deguniem? Satekā visus pēc deguniem vērtē, domē visus pēc deguniem vērtē.. tā tak gulbeni raksturojoša iezīme :)

pirms 6 gadiem, 2013.02.22 16:03

Vietējās ziņas