Bijušajā Latvijas armijas vasaras nometnē Litenē ierīkos piemiņas parku un uzstādīs lielgabalu 1

Bijušajā Latvijas armijas Litenes vasaras nometnē plānots ierīkot piemiņas parku un uzstādīt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) demilitarizēto lielgabalu, informē aģentūra "Leta".

Gulbenes novada pašvaldība un Litenes pagasta pārvalde ir sākusi labiekārtot un attīstīt Latvijas armijas Litenes vasaras nometnes vietu, izveidojot piemiņas parku.

Lai saglabātu vēstures liecības un informētu sabiedrību, teritorijā plānots veikt sanitāro cirsmu, uzstādīt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) demilitarizēto lielgabalu un jaunus informatīvos stendus, atjaunot vienu no barakām, kā arī sakārtot infrastruktūru, lai tā būtu saistoša apmeklētājiem un netiktu zaudētas līdz mūsdienām saglabājušās vēsturiskās liecības.

NBS demilitarizētais lielgabals ir nodots Gulbenes novada pašvaldībai bez atlīdzības, tādēļ tiek plānots izveidot šim lielgabalam pamatni un uzstādīt informatīvos stendus, kuru izveidei ir nepieciešams finansējums 2500 eiro apmērā. Gulbenes novada pašvaldība atbalsta rīkojuma projektā minētā finansējuma izlietojumu informatīvo stendu uzstādīšanai un lielgabala pamatnes izveidei.

Lai nodrošinātu Latvijas armijas Litenes vasaras nometnes vietas labiekārtošanu valdība atbalstīja 2500 eiro piešķiršanu no Aizsardzības ministrijas budžeta.

Piebilstams, ka 1941.gada jūnija notikumi Litenē bija saistīti ar Latvijas Bruņoto spēku virsnieku, karavīru un instruktoru nogalināšanu vai apcietināšanu, kam sekoja izsūtīšana uz PSRS gulaga nometnēm 1941.gada jūnijā, ko veica Sarkanās armijas un PSRS Iekšlietu tautas komisariāta karaspēka vienības. Nošaušana un apcietināšana notika bijušajās Latvijas armijas Litenes un Ostraviešu vasaras nometnēs un to apkārtnē. Tika nogalināti apmēram 50 karavīri, bet izsūtīti apmēram 560.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jānis Vasiļevskis

Lūdzu, nerakstiet aplamības! Latvijas armijas virsniekus nevis izsūtīja, bet APCIETINĀJA un nosūtīja uz soda nometnēm! Šīs lietas nevajadzētu jaukt!

pirms gada, 2019.08.19 13:30

Vietējās ziņas