Bijusī slimnīcas infekciju nodaļas ēka pagaidām nevienam nav vajadzīga 2

Kas notiks ar Gulbenes slimnīcas infekciju nodaļas ēku Brīvības ielā 7, kas kopš 5.februāra ir tukša? Izrādās, ka šai 1910.gadā celtajai mājai nav oficiāla saimnieka, lai gan savulaik tā skaitījusies slimnīcas bilancē. Ēka, par kuru nav nekādu dokumentu, stāv uz akciju sabiedrības “Latvijas Pasts” zemes. Šobrīd nevienam nav īpašuma tiesību uz šo māju un neviens nezina skaidru atbildi, vai tādā gadījumā šis īpašums uzskatāms par piekritīgu valstij.

Šo problēmu aktualizējuši “Dzirksteles” lasītāji, kuri uzskata, ka bijušajā infekciju nodaļā ir daudz dzīvošanai piemērotu telpu un malkas apkure. Tātad, veicot nelielu remontu, te varētu izveidot lētus un ērtus dzīvokļus ar daļējām labierīcībām. Pēc tādiem mājokļiem Gulbenē ir pieprasījums.


“Atslēdzām šajā ēkā visas komunikācijas un atslēgas atdevām glabāšanā SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” vadībai. Mums, pašvaldībai, par šo ēku nav intereses pie esošajiem noteikumiem, kad zeme pieder “Latvijas Pastam”. Mēs šo īpašumu neņemam savā paspārnē,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs.


“Mēs nedomājam kārtot īpašuma tiesības uz šo ēku, jo mūsu pamatdarbības nodrošināšanai tā vairs nav nepieciešama. Šī ir bezsaimnieka manta. Esmu uzrunājusi Valsts nekustamā īpašuma aģentūru, prasot padomu, ko mums ar šo ēku darīt. Pagaidām atbilde vēl nav saņemta. Kamēr skaidrības nav, mājas atslēgu no savām rokām neizlaidīšu,” “Dzirkstelei” stāsta SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” izpilddirektore Eva Smirnova.


Jau rakstījām, ka ar 5.februāri Gulbenes slimnīcas infekciju nodaļa ir iekārtota jaunās telpās – bijušajā poliklīnikas ēkā. Savukārt poliklīnika tagad atrodas slimnīcas ēkas pirmajā stāvā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

oo

nu lai ierīko maznodrošinātiem dzīvoklīšus....

pirms 7 gadiem, 2014.04.08 10:31

Arhitekts

labak , lai jauc nost un uzbuve narvesena kiosku vieta

pirms 7 gadiem, 2014.04.08 10:38

Vietējās ziņas