“Billija” mums pagāja garām

Arī Gulbenes novadā spēcīgais vējš lauzis kokus, savukārt lieli elektroapgādes tīkla bojājumi mūsu pusē nav bijuši.


Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Marita Masule stāsta, ka sestdien glābēji veica glābšanas darbus, kas saistīti ar nolūzušu koku novākšanu no ceļa braucamās daļas: Galgauskas pagastā blakus “Aizvējiem”, Daukstu pagasta autoceļa Jēkabpils-Madona-Gulbene 83.kilometrā, Tirzas pagasta autoceļa Tirza-Jaungulbene 5.kilometrā.

AS “Sadales tīkls” komunikācijas speciāliste Tatjana Smirnova stāsta, piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu, Latvijas teritoriju šķērsoja spēcīgs vējš, Kurzemes piekrastē brāzmās sasniedzot 35 metrus sekundē, kas izraisīja postījumus arī AS „Sadales tīkls” elektrotīklā – spēcīgā vēja ietekmē lauzti un uz elektrolīnijām krituši koki, kas pārrāva elektrolīniju vadus, nogāzti un bojāti elektrolīniju balsti. Spēcīgā vēja dēļ elektroenerģijas piegāde tika traucēta vairākiem desmitiem tūkstošu klientiem.

Lai gan vējš skāra arī Latvijas ziemeļu daļu, lieli elektroapgādes tīkla bojājumi Gulbenes novadā spēcīgā vēja dēļ nav reģistrēti un AS „Sadales tīkls” operatīvais personāls Gulbenes novadā turpināja veikt darbus ikdienas režīmā. “Saskaroties ar spēcīgo vēju, ir jūtams iepriekš veikto elektrotīkla infrastruktūras uzlabošanas darbu, kā arī uzņēmuma iepriekšējās gatavības iespaids. Gada laikā uzņēmums ir veicis preventīvus un operatīvus soļus, lai mazinātu dabas stihiju ietekmi un uzlabotu elektroapgādi – mērķtiecīgi tiek veikta elektrolīniju trašu tīrīšana, vidējā sprieguma gaisvadu līniju pārbūve par kabeļu līnijām un tiek realizēta elektrolīniju automatizācijas programma,” norāda T.Smirnova.

AS „Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Iedzīvotājiem, pamanot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā - uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi, lūgums rīkoties atbildīgi. Netuvoties un nekavējoties ziņot, zvanot uz klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404 vai 112.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas