Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bites slimo vairāk 1

Biškopība. Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar paziņojumu par medus bišu veselību. Ir paredzēts noteikt galvenās ar bišu veselību saistītās problēmas, kā arī izstrādāt pasākumus, lai tā uzlabotos.

Ir paredzēts veicināt biškopības produktu ražošanu un jaunu veterināro zaļu izstrādi bitēm.

 

Gulbenes novada ilggadējais biškopis no Jaungulbenes pagasta Armunds Galviņš stāsta, ka ar katru gadu bites slimo arvien vairāk. Slimību un bišu mirstības iemesli ir dažādi. Tās ir gan bišu slimības, piemēram varaatoze, nozematoze un citas, gan dažādi kaitēkļi, gan saindēšanās ar pesticīdiem, ģenētiski modificēto kultūraugu ietekme, stress, kā arī klimata izmaiņas un bioloģiskās daudzveidības zudums.

 

"Daudz kas ir atkarīgs no tā, kāda ir bišu barības bāze. Grūti pateikt, ko rādīs šis pavasaris, jo pagājušais dravā atnesa lielus zaudējumus. Kaitējumu bitēm nodara lauksaimniecībā izmantojamo zemju miglošana ar ķimikālijām. Ne jau vienmēr tiek par to ziņots biškopjiem, kā arī šis darbs veikts naktīs," saka A.Galviņš.

 

Ir paredzēts veicināt kukaiņu apputeksnētāju sugām draudzīgu lauksaimniecības vidi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

santa

Nu lūk, kur nekontrolēta ĢM rapša audzēšana Latvijas teritorijā ir novedusi. Vēl kartupeļu, kurus te daži audzē, un aizdomas arī par kviešiem. Par visādiem sīkajiem '(ķirbjiem, kabačiem, utt) , nav vispār jēgas. Vajadzētu taču atbilstoši marķēt. Lauksaimniecības departamentam reiz jautāju, vai viņi var garantēt, ka Latvijā sēklu veikalos nepārdod ĢM sēklas, viņi teica, ka nevarot. Tā kā paši saprotat. Bet bez bitēm, ij 5 gadus nevajadzēs, kad būsim bada nomocīti. MK jau nu vajadzētu noteikumus izstrādāt par ĢM sēklu aizliegumu.

pirms 9 gadiem, 2011.02.17 05:33

Vietējās ziņas