Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brāļu kapos aizlūdz par kritušajiem 3

Gulbenes novadā vairs saskaita tikai 12 kara veterānu
Norunātajā laikā - pulksten 11.00 - 9.maijā Gulbenes Brāļu kapos arī šoreiz kā katru gadu pulcējās Otrā pasaules kara veterāni, viņu bērni un mazbērni, lai izjustu vēsturisko kopību un godinātu šeit zemes klēpī guldītos vairākus simtus bijušo Padomju Armijas karavīru. Vairāk foto šeit.

"Dzirkstele" novēroja, ka neviens no vietējās varas pārstāvjiem nebija šajā dienā atnācis uz Brāļu kapiem, lai godinātu starp mums vēl esošos Otrā pasaules kara veterānus, kā arī Brāļu kapos dusošos. Veterānus un viņu piederīgos krieviski uzrunāja gulbenietis, SIA "Pentano" Gulbenes filiāles vadītājs Viktors Cukanovs. Viņš klātesošos sveica visu Gulbenes iedzīvotāju vārdā, vēlēja veterāniem stipru veselību, laimi, kā arī sveica visus Uzvaras svētkos.  

Klātesošos uzrunāja arī pareizticīgo mācītājs Aleksandrs Oļipovs. Viņš sacīja, ka abi viņa vectēvi ir bijuši Otrā pasaules kara dalībnieki. Mācītājs arī pieminēja, ka bez ticības un svētības nebūtu iespējams noturēties pret iekarotājiem. No tīras sirds viņš sveica visus veterānus svētkos un aicināja gulbeniešus neaizmirst Otrā pasaules kara karavīrus.

 

Vienmēr - šajā dienā noteiktā stundā

Otrā pasaules kara veterāns Semjons Levitass "Dzirkstelei" sacīja, ka veterāni bez īpašas organizēšanas zinot - tieši šajā rīta stundā 9.maijā visiem, kuri vēl var, ir jāpulcējas Gulbenes Brāļu kapos, līdzi nesot ziedus. Otrā pasaules kara veterāne Tamāra Jurča un viņas palīdze Valentīna Kaļāne jau 8.maijā esot parūpējušās par svētku noformējumu kapos. S.Levitass teica, ka jau 8.maijā cilvēki nākuši nolikt ziedus Gulbenes Brāļu kapos, tomēr 9.maijs veterāniem ir sirdij tuvāks.

 

"Ne jau datumā jēga. Būtība ir tur, ka cilvēku atmiņā tieši 9.maijs ir īpaša diena. Mūsu vairs nav palicis daudz. Pērn, kad veterāni saņēma Uzvaras 65.gadadienas medaļas, sarakstā mēs bijām 26. Šogad sūtīju apsveikumus veterāniem Gulbenes novadā. Mūsu vairs nebija vairāk par 12 cilvēkiem. Jūtam cieņu. Paldies vietējai varai! Alejas ietve, kas ved uz Brāļu kapiem, ir nobruģēta pēc labākās sirdsapziņas. 9.maiju gaidot, pašvaldība gādājusi par Brāļu kapu teritorijas ģenerāltīrīšanu," viņš pastāstīja.

 

"Dzirkstele" novēroja, ka pavisam nedaudz vairs palicis kara veterānu, kuri šajā dienā ir Gulbenes Brāļu kapos un līdzās oranži melnajai Georga lentītei pie krūtīm sprauž arī karā godam nopelnītos ordeņus. Starp viņiem - arī Aleksandrs Rakitins, kurš ir jau 86. gadu desmitā. Viņu uz Brāļu kapiem pavadīja dēls un mazdēls.

 

A.Rakitins "Dzirkstelei" pastāstīja, ka aizpērn viņš kā kara veterāns saņēmis uzaicinājumu piedalīties Uzvaras dienas parādē Maskavā. Taču veselības stāvoklis neļāvis doties tālajā ceļā. Toties uz Gulbenes Brāļu kapiem viņš 9.maijā atnāk katru gadu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Низкий поклон Вам, ветераны! Еще раз с Великим праздником Вас, с Днем Победы!

pirms 9 gadiem, 2011.05.12 09:18

Centis Ūbele

Cik bija kritušo? Vai nebija tieši 27477545 ? Varbūt es kļūdos?

pirms 9 gadiem, 2011.05.11 14:26

Vietējās ziņas