Brauc reibumā un bez vadītāja tiesībām 1

Pēdējo mēnešu laikā krietni palielinājies reibumā aizturēto vadītāju skaits
Garās Lieldienu brīvdienas uz mūsu novada ceļiem aizritējušas samērā mierīgi, taču pa kādam dzērājšoferim ceļu policistiem gan nācies aizturēt.

Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Gunārs Pusts stāsta, ka ceļu policijas inspektori brīvdienās reibumā aizturējuši gan trīs velosipēdistus, gan arī divus autovadītājus, turklāt abiem autovadītājiem neesot bijis arī vadītāja tiesību.

 

"Viens no šiem aizturētajiem dzērājšoferiem uzvedās īpaši nepieklājīgi. Šis jaunais cilvēks brauca ar savu automašīnu pretējā virzienā pa vienvirziena ielām, agresīvi uzvedās pie kultūras nama," stāsta G.Pusts.

 

"Vēl arī izrādījās, ka autovadītājam nav vadītāja tiesību. Vispirms būtu jāiegūst vadītāja apliecība un jāsaprot, kā drīkst braukt ar mašīnu, un tikai tad var arī pirkt mašīnu, bet, ja sākumā pērk mašīnu un tikai tad domā par vadītāja tiesībām, tad, lūk, arī rezultāts."

 

G.Pusts norāda, ka pēdējā laikā ir krietni palielinājies reibumā aizturēto vadītāju skaits, piemēram, aprīlī, kopā ar velosipēdistiem tas bija 21.

 

"Turklāt jo īpaši ir tendence palielināties to vadītāju skaitam, kas vada transportlīdzekļus dzērumā un bez vadītāja tiesībām. Pat treknajos gados šādu gadījumu nebija tik daudz. Martā tika aizturēti seši šādi vadītāji, un arī aprīlī - jau seši. Tas ir daudz! 2007.gadā, piemēram, kopumā pa gadu bija 35 krimināllietas par braukšanu dzērumā un bez vadītāja tiesībām, bet te jau divos mēnešos ir 12 šādi gadījumi," stāsta vecākais inspektors.

 

Runājot par citiem pārkāpumiem, G.Pusts kā raksturīgāko min atļautā ātruma pārkāpšanu. Satiksmes negadījumu ir ļoti maz, piemēram, aprīlī bija tikai trīs nelieli un nenozīmīgi satiksmes negadījumi. G.Pusts atzīst, ka autovadītāji kopumā ir kļuvuši daudz disciplinētāki un respektē cits citu. Ja arī pārējie satiksmes dalībnieki ievēros noteikumus, viss būs kārībā. Priecē, ka arī gājēji ir palikuši uzmanīgāki.

 

"Ļoti mūs uztrauc motociklisti, kuru ir daudz, turklāt viņi brauc ļoti ātri un agresīvi, un diemžēl cīnīties ar viņiem ir gandrīz neiespējami. Iespēju robežās mēģināsim to darīt. Sekosim līdzi arī tam, kā uzvedas velosipēdisti. Mēģināsim kontrolēt, lai viņi pārāk netraucē gājējiem pa ietvēm un lai arī pa ielām brauc pēc noteikumiem. Īpaša uzmanība ir jāvelta arī bērniem, kas ar velosipēdiem brauc pa ielām. Tas ir gan mūsu, gan arī vecāku un skolotāju kopīgs darbs," uzsver G.Pusts.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ŠOFERĪTE

Policisti=MALAČI! Izķeriet šos briesmoņus,šaurpierīšus!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.28 09:15

Vietējās ziņas