Brauc tuvākā mediķu brigāde 7

Pagājušajā nedēļā iedzīvotāji “Dzirkstelei” sūdzējās, ka cilvēkam, kuram pilsētas centrā, O.Kalpaka ielā, kļuvis slikti, “ātrie” bija jāgaida pusstundu.

“Kas tas par bardaku? Kāpēc tik ilgi jāgaida mediķu palīdzība?” ar ”Dzirksteles” starpniecību vēlas noskaidrot gulbenieši.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka apstiprina, ka tāds gadījums, ka kādai sievietei O.Kalpaka ielā pie “Beķerejas” bija izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, patiešām ir bijis. “Ātrie” ieradušies pēc 25 minūtēm. Tā bijusi Balvu brigāde. “Tas bija lidojums. No Balviem viņi ieradās ātri,” norāda S.Bračka.


Viņa skaidro, kāpēc neieradās neviena no Gulbenes brigādēm. Proti, viena Gulbenes brigāde šajā laikā bija Lejasciemā, otra no Gulbenes veda smagi slimu pacientu uz Balvu slimnīcu.


“Tā kā abas Gulbenes brigādes bija aizņemtas, tad brauca nākamā tuvākā,” uzsver S.Bračka un piebilst, ka nevienam speciāli pāri netiek darīts. “Tādas ir mūsu iespējas. Nav tik daudz brigāžu, lai būtu pie katras mājas vai ielas,” saka S.Bračka un piebilst, ka laikā, kamēr tiek gaidīti “ātrie”, var vēlreiz zvanīt “ātrajiem” un pa telefonu konsultēties, kā palīdzēt cilvēkam, kuram ir kļuvis slikti, līdz brīdim, kamēr ierodas mediķi.


“Par laimi, šajā gadījumā sievietei nekas nopietns nav bijis. Viņa ir atteikusies no nogādāšanas stacionārā,“ piebilst S.Bračka.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

mmm

Uz Balviem var vest nomirt, nevis ārstēt...kāpēc pacientam netiek dota izvēles iespēja...

pirms 6 gadiem, 2014.12.24 10:12

uniitis

Nu pirmkārt jau, ja jau nekas nopietns nav, uz slimnīcu neviens tevi nepiedāvā vest! Pašam ir bijis tā ka galva reibst, liekas tūlīt gals būs klāt, saku: " nu ko, uz slimnīcu vedīsiiet?" - nē - man atbild, jums viss ir mājās dakterējams...
otrkārt, Gulbene nav nekāda mazā pilsētiņa. Vai tiešām nav iespējams atjaunot pilnvērtīgu slimnīcu kā tas bija agrākajos laikos?
Ar nostaļģiju atceros vecos PSRS laikus, veco poliklīniku, slimnīcu, kad tev nebija jāreizējas tiksi līdz slimnicai vai ne, jo slimnica bija blakām...

pirms 6 gadiem, 2014.12.24 15:08

Lolo

Vispār padomju laiki bija vieni superīgi laiki,medicīna un izglītība bija bezmaksas.Un kas ir tagad?Visi jūsmo-ah un oh-brīvā Latvija,un ko maksājam par medicīnu un savu bērnu skološanu????Tā lūk tagad ir,kad Dievs zin kad un kādu med.palīdzību saņemsim un galvenais -par kādu cenu .Gadiem jāstāv rindā uz pirksta operāciju par valsts līdzekļiem par 24 euro,protams var operēt uz reiz ,bet tas maksāja latos 300,tad,kad iestājos rindā un tagad eirikos rēķiniet paši.Padomju laikos operācija būtu uzreiz un bezmaksas.Izglītībā-lai cik talantīgs bērns būtu,ja vecākiem nav naudas,bērns nevar mācīties,kur vēlas.

pirms 6 gadiem, 2014.12.26 19:21

Lolo

Turpinot-būs tādi,kuri argumentēs-tajos laikos neko nevarēja veikalos dabūt ,pēc deficītiem naktīs rindā stāvēja un vēl desmit iebildumi...Jā ,tā bija,bet cilvēki DZĪVOJA UN IZDZĪVOJA un nekas nenotika ļauns ,arī es rindās stāvēju un ar mani viss bija kārtībā.Toties tagad -nauda jau ir,bet cik tās ir lielajam vairumam cilvēku-kādas nožēlojamas algas un pensijas un pabalsti bērniem uninvalīdiem?Un ko dižu var par to naudu nopirkt?Nabadzība ir visapkārt,nerunājot,protams par mūsu biznesmeņiem un deputātiem,uri nezin un negrib zināt ,kā dzīvo vienkāršā tauta.Super puper ''laimīga'' tauta esam.

pirms 6 gadiem, 2014.12.26 19:33

Lūdzu!

Šodien neviens neliedz pārcelties uz turieni, kur pēc Jūsu domām ir labāk, nav ko mocīties!

pirms 6 gadiem, 2014.12.29 09:45

--> Lūdzu!

Kāpēc būtu kur jāpārceļās, ja te cilvēks ir dzimis un audzis! Te ir dzimtene!?

pirms 6 gadiem, 2014.12.29 11:16

Sirds

Es nekur netaisos pārcelties. Bet ja es maksāju nodokļus, esiet tik laipni, sākat domāt par cilvēkiem nevis tikai par saviem krēsliem un naudas makiem. Re kāda mums politika, nav cilvēka, nav problēmu, taču drīz jums aptrūksies tās naudiņas, ko tad jūs darīsiet...

pirms 6 gadiem, 2014.12.29 15:18

Vietējās ziņas