Braukšana bez OCTA var izmaksāt dārgi

Bijušais Gulbenes rajons nav starp tiem rajoniem, kur ir visvairāk reģistrētu neapdrošinātu auto, tomēr šis rādītājs ir pietiekami augsts.

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja datiem Gulbenes novadā šogad pieņemto atlīdzību lēmumu īpatsvars par transportlīdzekļu, kuriem nav OCTA, izraisītajiem ceļu satiksmes negadījumiem veido 7,2 procentus, savukārt izmaksājamo atlīdzību apjomi veido 7,3 procentus no visu transportlīdzekļu nodarītajiem zaudējumiem mūsu novadā.

 

Pērn šādā pašā periodā pieņemto lēmumu īpatsvars veidoja 2,6 procentus, bet zaudējumu atlīdzību īpatsvars - 4 procentus.

 

Ja negadījuma izraisītājs bijis bez OCTA, zaudējumi cietušajiem sākotnēji tiek izmaksāti no OCTA garantijas fonda, kas uzkrāts no apdrošinātāju veiktajām iemaksām no OCTA polisēm, tādēļ var teikt, ka neapdrošinātu transportlīdzekļu radītos zaudējumus sedz godīgie un apzinīgie autovadītāji. Tiesa, vēlāk zaudējumi regresa kārtībā tiek atgūti no neapdrošinātā transportlīdzekļa vadītāja vai īpašnieka.

 

Ja vainīgais nevēlas vai nevar segt zaudējumus, tad saskaņā ar likumu tas draud ar tiesu izpildītājiem, mantas apķīlāšanu, ierakstu kredītreģistrā. Zaudējumi tiek atlīdzināti arī valstij, kas radušies, nodrošinot cietušo ārstēšanu, apmaksājot darbnespējas lapas, kā arī izmaksājot pabalstus pat daudzu gadu garumā. Ja transportlīdzeklis ir apdrošināts, šos zaudējumus sedz vainīgā apdrošinātājs.

 

Šogad pirmajā pusgadā vislielākais neapdrošināto auto īpatsvars ir bijis līdzšinējos Rēzeknes, Madonas, Daugavpils un Preiļu rajonos. Vismazākais neapdrošinātu transportlīdzekļu īpatsvars ir bijis Dobeles, Ludzas, Alūksnes un Jelgavas rajonos.

 

Pēc izmaksātajām atlīdzībām cietušajiem, ko OCTA Garantijas fondam jāatlīdzina negadījuma izraisītājam, šogad pirmajā pusgadā vislielākais izmaksu īpatsvars no kopējām zaudējumu atlīdzībām bijis Balvu un Bauskas rajonos.

 

Līdz šim lielākā pieteiktā zaudējumu atlīdzības prasība Latvijas apdrošinātājiem ir 5,3 miljoni eiro par ceļu satiksmes negadījumu, kas 2007. gadā notika Īrijā un kurā cieta vairāki cilvēki. Pērn valstī trīs lielākie neapdrošinātu auto radītie zaudējumi cietušajiem bijuši 24 558, 22 859 un 20 256 latu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas