Brīdina par krāpniekiem

Gulbeniete Zinaīda vēlas informēt citus iedzīvotājus, lai "neuzķeras" uz krāpnieku piesolītajiem labumiem, kā tas nesen noticis ar viņu pašu.

Sieviete stāsta, ka viņai uz mobilo tālruni piezvanījis kāds vīrietis, kurš stāstījis, ka esot no "Tele 2" un Zinaīda akcijā ir laimējusi 200 latus. Viņš arī apvaicājies, kā sievietei būtu ērtāk šo naudu saņemt, proti, vai ieskaitīt šo naudu sarunām vai arī ieskaitīt viņas kontā, lai pēc tam varētu izņemt un rīkoties pēc sirds patikas.


Zinaīda gan sākumā neticējusi tādai laimei un vīrietim teikusi, ka tas esot kārtējais blefs.

 

"Viņš tik pārliecinoši runāja un mani tā "apstrādāja"! Vēl pat pateica, ka es ar savu neuzticēšanos esmu viņu aizvainojusi. Neviens mācītājs tik pārliecinoši nerunā. Pēc tam šīs vīrietis man vēlreiz pārjautāja, vai es tiešām nevēlos saņemt šos 200 latus. Es sacīju, kāpēc tad ne? Kurš cilvēks un jo īpaši pensionārs mūsu laikos nevēlas saņemt 200 latus? Tad vīrietis man norādīja, ka sākumā ir jānopērk divas "Zelta zivtiņas" atjaunošanas kartes par 12,95 latiem un pusstundas laikā viņam jāatzvana," atceras Zinaīda.

 

Viņa nopirkusi "Zelta Zivtiņas" par gandrīz 26 latiem un atzvanījusi "lielā laimesta solītājam". Šoreiz zvanītājs lūdzis, lai Zinaīda nosaucot savu personas kodu un adresi, pēc tam arī atjaunošanas karšu kodus. Vīrietis apsolījis, ka Zinaīda saņems ne tikai 200 latus, bet arī naudu par nopirktajām atjaunošanas kartēm. Tā viņa šo "laimestu" gaidīja, līdz saprata, ka ir apkrāpta.

 

"Sazinājos ar "Tele 2", kur man paskaidroja, ka nekādas līdzīgas akcijas viņiem nenotiek. Tagad mēģinu šo krāpnieku sazvanīt, bet neizdodas," stāsta Zinaīda. Viņa joprojām nespēj noticēt, ka cilvēki tā spēj melot un krāpt.


"Dzirkstele" sazinājās ar Valsts policijas Vidzemes reģiona Prevencijas grupas vecāko inspektori Daci Jukāmu, kura norāda, ka šādā veidā apkrāpto noteikti ir daudz vairāk.

 

"Parasti cilvēks policijā nevēršas, jo pašam par savu muļķību ir kauns, bet šādi gadījumi ir arī reģistrēti," stāsta D.Jukāma.


Viņa saka, ka visbiežāk šādus jokus izstrādā cilvēki no ieslodzījuma vietām, bet tas var būt arī jebkurš cits. Šādā veidā krāpnieki izmanto cilvēku lētticību un tiek pie brīvajām sarunas minūtēm.


Policija atgādina, ka šādi brīnumi par pēkšņi it kā laimētu naudu nenotiek, kā arī vēlreiz aicina iedzīvotājus nebūt lētticīgiem.


"Ja gadījumā jums piezvana un saka, ka jūs esat laimējis, tad es iesaku zvanīt uz mobilā operatora informatīvo tālruni un noskaidrot, vai tiešām ir šāda akcija un laimesti," norāda D.Jukāma.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas