Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīdina: "Policijas datorvīruss" turpina uzdarboties

Aizvadītā gada nogalē uzsākts kriminālprocess, reaģējot uz pieteikumiem par datordrošības incidentiem, kas joprojām pienāk no iedzīvotājiem, ka tiek bloķēts datora palaišanas process un it kā Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma.

Viņa norāda, ka kriminālprocess uzsākts 2012.gada 21.decembrī pēc Krimināllikuma 244.panta "Par nelikumīgām darbībām ar automatizētas datu apstrādes sistēmas resursu ietekmēšanas ierīcēm".  

"Šobrīd noskaidrots, ka „datorvīrusam" ir vismaz trīs paveidi, kas atkarībā no lietotāja IP adreses teritoriālās piederības uzrāda šīs valsts tiesībsargājošās iestādes logo, maldinot par kāda pārkāpuma konstatāciju un nepieciešamību samaksāt sodu datora atbloķēšanai. Viens no šāda "datorvīrusa" paveidiem paredzēts 33 valstīm, tostarp arī Latvijai," skaidro D.Jukāma.

 

Jau vēstīts, ka aizvadītajā gadā vairākos Valsts policijas reģionu pārvalžu iecirkņos ir vērsušies iedzīvotāji ar informāciju, ka, apmeklējot dažādas mājas lapas internetā, uz datora ekrāna parādījies "logs" ar Valsts policijas emblēmu un brīdinājuma tekstu, ka dators ir bloķēts un 48 stundu laikā ir jāsamaksā naudas sods.

 

"Ja saņemat šādu informāciju savā datorā, nekādā gadījumā neveiciet maksājumus, jo Valsts policija šādā veidā nesoda, ne arī to piedzen. Šādā gadījumā ieteicams sazināties ar Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju, zvanot pa tālruni 67085858. Ja tomēr esat veicis maksājumu, sazinieties ar "PaySafe", tas ir, pa palīdzības dienesta tālruni Latvijā 80004278 darba dienās no pulksten 12:00 līdz 20:00 pēc iespējas ātrāk un lūdziet apturēt maksājumu, jo tas no jums pieprasīts nepamatoti, tikai nepieciešams čeks un "PaySafe" numurs," norāda vecākā inspektore.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas