Briežu ragi no “Mežsētām” sacenšas ar citiem

Siguldas novada Mores pagastā 8.augustā notika septītais biedrības „Savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācija” organizētais starptautiskais staltbriežu un dambriežu buļļu ģenētiskās kvalitātes un darbaspēju novērtēšanas pasākums. Tajā piedalījās arī briežu audzēšanas saimniecība SIA “Mežsētas 97”, kas atrodas Stradu pagastā. No briežudārza vērtēšanai uz Mori bija aizvesti četri ragu komplekti.


Nedēļas garumā pēc ragu kvalitātes tika vērtēti gan Latvijas, gan ārvalstu staltbriežu un dambriežu vaislas buļļi, mērīti to grieztie un mestie ragi, lai dažādās vecuma grupās noteiktu uzvarētājus.

“Šogad ir ļoti liela un sīva konkurence, jo pasākumā piedalās daudz ārvalstnieku gan no Eiropas, gan citām pasaules valstīm. Mēs parasti īpaši uz uzvaru neceram, tomēr katru gadu ir bijusi kāda medaļa. Šoreiz nevaram lepoties ar īpaši izciliem ragiem. Ragus, kas tādi bija un noteikti varētu pretendēt uz kādu medaļu, briežu bullis bija pamanījies nomest tā, ka mums tā arī neizdevās tos atrast. Asociācijas pārstāvji arī par tiem interesējās,” stāsta viens no briežudārza saimniekiem Mareks Pušpurs.


Pasākumā piedalīās aptuveni 15 briežu audzētāju saimniecības no Latvijas, kā arī no Lietuvas, Polijas, Čehijas, ASV, Krievijas, Azerbaidžānas, Spānijas, Austrijas un citām Eiropas valstīm. Briežus vērtēja sešās vecuma grupās.


Apbalvošanas ceremoniju atklāja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Apmeklētāji varēja baudīt ne tikai dažādus pavārmākslas brīnumus no šefpavāru eksperta Māra Jansona rokām, bet arī izmēģināt spēkus loka šaušanas, šķēpa mešanas sacensībās, apskatīt un barot no rokas briežus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas