Brīvdienās novadā – astoņi kūlas ugunsgrēki

Sausais un saulainais laiks brīvdienās licis pamatīgi sarosīties un sasparoties kūlas dedzinātājiem. Gulbenē Nākotnes ielas rajonā ugunsdzēsēji devās vien uz trim kūlas ugunsgrēkiem.

Sestdien ugunsdzēsēji steidza uz kūlas ugunsgrēku Gulbenē, Viestura ielā. Tur dega kūla 100 kvadrātmetru platībā.


Svētdien ugunsdzēsēji devās uz vairākiem kūlas ugunsgrēkiem:

 - pulksten 14.09 Stradu pagastā 15 000 kvadrātmetru platībā dega kūla,

 

- pulksten 15.06 - Gulbenē, Parkā ielā, izdega kūla 1000 kvadrātmetru platībā,

 

- pulksten 16.31 Nākotnes ielā dega kūla 200 kvadrātmetru platībā,

 

- pulksten 17.00 Beļavas pagastā dega kūla 35 000 kvadrātmetru platībā.

 

Tika saņemts palīgā sauciens arī no Litenes, jo arī tur dega kūla 300 kvadrātmetru platībā.

 

Iestājoties vakaram, kūlas dedzinātāji Nākotnes ielā nerimās, jo pulksten 22.32 ugunsdzēsēji atkal devās uz šo vietu, lai dzēstu kūlu 50 kvadrātmetru platībā, un uzreiz pēc pusnakts iestāšanās ugunsdzēsēji vēlreiz devās uz Nākotnes ielu, jo tur šoreiz dega kūla jau 7000 kvadrātmetru platībā.

Dienesta Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis "Dzirkstelei" stāsta, ka kūlas dedzinātāji, piemēram, Nākotnes ielas masīvā esot bijuši bērni. "Tika izsaukta arī policija," norāda V.Griķis

 

Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma to apstiprina, Kāds iedzīvotājs informējis, ka Gulbenē, Nākotnes ielā, vairāki pusaudži mēģina aizdedzināt pērno zāli.

 

Notikuma vietā ieradās policija. Par notikušo uzsākta pārbaude un lietas materiāli nodoti nepilngadīgo lietu dienesta inspektoriem. Tiks veiktas pārrunas un izvērtēta katra jaunieša atbildība.


Policija atgādina, ka šādos gadījumos pie atbildības par vecāku pienākumu nepildīšanu var saukt vecākus, kas ir atbildīgi par sava nepilngadīgā bērna uzvedību. Policija pateicas iedzīvotājiem par aktīvo rīcību un aicina arī turpmāk nepalikt vienaldzīgiem, par šādiem un līdzīgiem gadījumiem informējot atbildīgos dienestus un tādējādi novēršot daudz lielāku nelaimi.


D.Jukāma norāda, ka par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt līdz piecsimt latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas