Brīvprātīgais vāc informāciju par suņiem 12

Amatpersonas bezatbildīgi atbalsta privāto iniciatīvu?
Kāds jauns vīrietis Gulbenē staigājot pa mājokļiem un interesējoties, vai iedzīvotāji tur suņus, vai tie ir vakcinēti un reģistrēti. Viņš to darījis arī aizvadītajā pūpolsvētdienā. Vīrietis skaidrojis, ka ir Pārtikas un veterināra dienesta pārstāvis. "Vai varam droši laist šo cilvēku savās mājās?" "Dzirkstelei" jautā kāda lasītāja.

Gulbenes pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons - Linards - Nuka "Dzirkstelei" apstiprina, ka suņu turētājus pilsētā apciemo gulbenietis Sergejs Mollers. Pašvaldība nav viņu pilnvarojusi to darīt. "Viņš to visu dara brīvprātīgi. Par to viņam neviens nemaksā," saka M. Didrihsons - Linards - Nuka.

 

Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Indra Tomiņa "Dzirkstelei" saka, ka minētais vīrietis nav šā dienesta darbinieks. Taču viņa zinot par šo akciju.

 

"Šis cilvēks ir klaiņojošo dzīvnieku ķērājs, viņš ir izgājis attiecīgus kursus. Viņš interesējas, vai suņu saimnieki savus mīluļus ir vakcinējuši, reģistrējuši un samaksājuši pašvaldības nodevu. Tāpat viņš interesējas par klaiņojošiem dzīvniekiem. Šo informāciju viņš nodos arī mums. Ļoti ceru, ka šī akcija būs kā atgādinājums tiem saimniekiem, kas savus suņus aizmirsuši vakcinēt, un viņi to pasteigties izdarīt. Protams, ka mēs uzreiz neskriesim nevienu sodīt. Jāsaka paldies, ka ir viens tāds uzņēmīgs cilvēks, kurš vēlas palīdzēt sakārtot šos jautājumus," saka I.Tomiņa.

 

Dara to, kas jādara pašvaldībai

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns "Dzirkstelei" saka, ka nav slikti, ja kāds cilvēks uzņemoties iniciatīvu, turklāt šim cilvēkam esot atbilstoša apliecība.

 

"Jautājumu par suņu un kaķu reģistrāciju, vakcināciju esam izlaiduši no redzesloka. Problēma ir. Esmu uzdevis pārvaldes juristei strādāt pie tā," saka viņš.

 

S.Mollers "Dzirkstelei" atzīst, ka pie suņu saimniekiem dodas pēc savas iniciatīvas. Faktiski viņš dara to, kas būtu jādara pašvaldībai. Viņam esot Pārtikas un veterinārā dienesta Rīgā izsniegta apliecība, kas dod tiesības humāni ķert klaiņojošus mājas un istabas dzīvniekus. Lai iegūtu šo apliecību, S.Mollers pagājušā gada 14.decembrī Rīgā ir noklausījies Pārtikas un veterinārā dienesta organizēto piecu stundu semināru. Savu nolūku, apsekojot suņu turētājus, viņš raksturo tā: "Tad man pašam turpmāk būs vieglāk strādāt. Ziņas par suņiem nodošu pašvaldībai un Pārtikas un veterinārajam dienestam. Par šo darbu man neviens nemaksā. Plānoju parakstīt līgumu ar kādu dzīvnieku patversmi. Tad varēšu sākt darboties."

 

Iedzīvotāji var laist un var nelaist mājās

S.Mollers apzinoties, ka suņu saimnieki privātīpašuma teritorijā viņu var arī neielaist. "Es esmu par labprātīgu sadarbību ar suņu saimniekiem. Esmu apsekojis jau 12 ielas Gulbenē. Cilvēki ir ļoti atsaucīgi."

 

Gulbenes patērētāju interešu aizsardzības kluba vadītājs Mārtiņš Kokars "Dzirkstelei" saka, ka viennozīmīgi S.Molleram "nav tiesību bez pašvaldības pilnvarojuma kaut ko darīt, kaut arī viņam ir attiecīga apliecība". Turklāt mutiska pašvaldības darbinieku atļauja nav vērā ņemama.

 

"Mutisks rīkojums būtu spēkā tikai tad, ja šis cilvēks būtu pašvaldības darbinieks," uzsver M.Kokars. Viņš arī atzīst, ka iedzīvotāji var S.Molleru nelaist savos mājokļos un var neatbildēt uz viņa jautājumiem.

 

"Gulbenē ir problēmas uzņēmumu "Alba" un "Gulbenes nami" darbiniekiem, jo daži iedzīvotāji nelaiž viņus savos dzīvokļos nolasīt ūdens skaitītāju mērījumus. Turklāt tie ir oficiāli darbinieki! Ko var vispār runāt par neoficiālajiem! Iedzīvotāji ir tiesīgi pat policiju bez ordera nakts laikā neielaist dzīvoklī," saka M.Kokars.

 

Pārtikas un veterinārā dienesta Veterinārās uzraudzības departamenta Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītājs Armands Dauburs "Dzirkstelei" saka, ka S.Molleram izsniegtais Pārtikas un veterinārā dienesta sertifikāts tikai apliecina, ka viņš vispār "ir apmācīts tādu darbu darīt". Lai sāktu rīkoties, viņam ir jābūt darba devējam. Pietiek arī ar to, ja viņš ir vienojies ar pašvaldību. A.Dauburs bilst, ka šajā situācijā ar Pārtikas un veterināro dienestu ir tik daudz saiknes, ka dienests konkrēto cilvēku ir apmācījis ķert klaiņojošos dzīvniekus.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

" S.Mollers pagājušā gada 14.decembrī Rīgā ir noklausījies Pārtikas un veterinārā dienesta organizēto piecu stundu semināru" 5 stundas, ne dienas, hi, hi, labais

pirms 9 gadiem, 2011.04.25 12:03

333

Stulbums kaukads. Gribetos zinat vairak par so pa 5 dienam apmacitu keksu. Ja man tads pie durvim klauves, suni palaidisu. Skaititajs mlin...

pirms 9 gadiem, 2011.04.24 23:17

:)

Ko var vispār runāt par neoficiālajiem! Iedzīvotāji ir tiesīgi pat policiju bez ordera nakts laikā neielaist dzīvoklī," saka M.Kokars. HA! Kokariņ! Pirms muļķības stāsti, palasi KPL.......

pirms 9 gadiem, 2011.04.24 22:57

es

Es ieteiktu, lai pabraukā pa pagastiņiem un paskatās kāda tur ir situācija, nevis pilsētā.Pilnīgi riebjas tie klaiņojošie suņi pagastos, reizēm pat pa ceļu nav droši vairs iet. ;)

pirms 9 gadiem, 2011.04.24 17:15

Zemļa

Bet nopietni runājot,lūdzu uzmanieties no ši cilvēka!

pirms 9 gadiem, 2011.04.24 14:48

Boņuks

Pavisam jau stūlbi palikuši,ja šis māk ķert klaiņojošus dzīvniekus lai ķer,,,atnākot pie manis toč no trešā stāva nolaidīšu ātrāk par liftu,atradies skaitītājs.Mūsu domē vispār vieni dulburi sēd paskataties kādas algas viņiem,nesaprotu par ko???

pirms 9 gadiem, 2011.04.24 14:09

Minka

....humāni ķert klaiņojošus .....istabas dzīvniekus...
Interesanti, kur tad tie istabas dzīvnieki klaiņo, no virtuves uz vannas istabu vai.?:D

pirms 9 gadiem, 2011.04.24 10:57

Zemļa

Vai šis Mollers nav tas pats Sergejs Žuravkovs? Esmu ievērojusi,ka viņš kā apsargs ir vairākkārt pārstaigājis visus veikalus un tiek vienmēr atlaists,un nekur darbā nenoturās.No skolas laikiem atceros,ka viņš neieguva pat 8 klašu izglītību.Vai domei par to nebūtu jāpainteresējas,pirms atbalstīt šādas apšaubāmas aktivitātes.Un neceriet,ka te kas tiks novests līdz galam,gan jau pēc laiciņa sāksies citi brīnumi.Un pirms ķerties pie svešu cilvēku suņiem,lūdzu painteresējieties,vai viņa paša suņi ir vakcinēti un reģistrēti?

pirms 9 gadiem, 2011.04.24 10:53

Vietējās ziņas