Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Broks: skolām jādomā par papildu pakalpojumiem sabiedrībai, lai veiksmīgi pārvarētu demogrāfisko bedri

Izglītības iestādēm tuvāko trīs gadu laikā būtu jādomā par tālākizglītības programmām, kā arī citiem pakalpojumiem, ko varētu sniegt vietējai sabiedrībai, tādējādi gūstot arī papildus līdzekļus, lai nevajadzētu pieņemt pārsteidzīgus lēmumus saistībā ar skolu slēgšanu, ceturtdien intervijā Latvijas Radio norādīja izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (Zaļo un zemnieku savienība).

«Es saskatu, ka izglītības iestādēm jānodrošina tuvākajos trijos gados arī citi pakalpojumi, kas sniedzami vietējai sabiedrībai, jādomā par tālākizglītības programmām, jādomā par to, kādā veidā sniegt sporta pasākumiem atbalstu, iesaistīt vietējo sabiedrību,» uzsvēra ministrs.  

Tas būtu jādara arī finanšu papildināšanas nolūkā, lai varētu pārvarēt demogrāfisko bedri un pārsteidzīgi nebūtu jāslēdz izglītības iestādes.

 

«Jo pēc šiem trijiem gadiem tā demogrāfiskā bedre pēc būtības izlīdzinās, un tāpēc, manuprāt, ļoti būtiski nepieņemt arī pārsteidzīgus lēmumus šo trīs gadu laikā attiecībā uz vidusskolām. Tātad vidusskolas, protams, atbilstoši demogrāfiskām prognozēm katrā konkrētā pašvaldībā, bet vidusskolas būtu saglabājamas un saglabāt viņas var, piesaistot papildus līdzekļus un kļūstot atvērtākam sabiedrībai,» skaidroja Broks.

 

Turpretim, komentējot finansējumu skolām saistībā ar to, ka ieviests princips «nauda seko skolēnam», bet audzēkņu skaits samazinājies, Broks norādīja, ka līdzekļi aprēķināti atbilstoši demogrāfiskajām prognozēm. Turklāt jebkurā gadījumā liekā nauda paliek pašā sistēmā, nodrošinot papildus koeficientus saistībā ar iedzīvotāju blīvumu, kā arī tiek sadalīts starp vispārizglītojošajām skolām un profesionālajām izglītības iestādēm.

 

«Katrā ziņā konsolidācija uz šo naudas apjomu netika veikta,» uzsvēra ministrs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas