Būs apsildāmā tualete?

Gulbenes pilsētas domē esot apspriesta iespēja pievienot centrālapkurei sabiedrisko tualeti, kas atrodas blakus Jaunatnes parkam. Taču būtisks ir jautājums, vai gulbenieši to spēs novērtēt. Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs "Dzirkstelei" saka, ka ir sašutis par to cilvēku kultūras līmeni, kas regulāri demolē šīs koplietošanas telpas.

"Nodokļu maksātāju naudu gribas izmantot pēc iespējas lietderīgāk. Mums pārmeta, ka Gulbenē nav sabiedriskās tualetes. Nopirkām konteinera tipa tualeti. Uzstādījām. Zinot, ka vienam otram pirksti ļoti niez, telpās noņēmām visu, bez kā var iztikt. Vienalga attieksme pret telpu, inventāru ir drausmīga. Demolē," stāsta N.Stepanovs.

 

"Dzirkstele" noskaidroja, ka vairāk demolēšanai ir pakļauta tualetes daļa, kas paredzēta vīriešiem. Arī trešdien tur bija nozagts ūdens krāns. Esot bijis gadījums, kad sienā ticis izsists robs. Savukārt sieviešu tualetē meitenes jokojoties no iekšpuses aiztaisa kabīņu durvis un pārrāpjas pāri malai. Tādējādi citi cilvēki kabīnēs nemaz nevar iekļūt. Turklāt tualetes apmeklētāji ļoti pārtērē ūdeni. Vai problēmas risinājums būtu maksas tualete ar pastāvīgu darbinieku tajā, kas iekasē naudu? Pagaidām pilsētas domē šādu iespēju vēl neapsver.

N.Stepanovs klāsta, ka tualetes kopšanai tiekot algots cilvēks. Tualetē vienmēr ir elektrība, ūdens, papīrs. Ir tikai viens trūkums - apmeklētāju kultūras līmenis.

N.Stepanovs ir noskaņots tomēr turpināt audzināt sabiedrību un uzstādīt pilsētā vēl citās vietās sabiedriskās tualetes.

 

"Tualetes jāliek vēl citur pilsētā. Jo vairāk Gulbenē būs šādu vietu, kur piedāvāsim iedzīvotājiem kulturālus apstākļus, jo pozitīvāk tas iedarbosies uz viņiem. Ja nākamgad to atļaus ekonomiskā situācija, šādas jaunas tualetes būs vēl. Pašvaldība tam plāno atvēlēt līdzekļus. Es paļaujos uz principu: jo tīrāk, jo kārtīgāk, jo mazāk cilvēkā rodas vēlme kaut ko sabojāt, pieķēzīt," saka N.Stepanovs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas