Būs arī pašiem sava kapela

Valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" filiālē "Litene" otrdien katoļu mācītājs Māris Zviedris iesvētīja jaunās kapelas telpas un deva svētību arī filiāles iemītniekiem un darbiniekiem. Vairāk foto šeit.

Iepriekš jau rakstījām, ka pagājušajā gadā renovācijas projekta gaitā centra Litenes filiālē tika paveikti apjomīgi darbi. Rekonstrukcijas projektā gan vecajam, gan jaunajam korpusam tika veikta fasādes un bēniņu siltināšana, fasādes apdare un jumta nomaiņa. Ņemot vērā, ka centrā bija novecojusi ūdensapgādes sistēma, projektā tika atjaunota arī tā un izbūvētas atdzelzošanas iekārtas. Vecajam korpusam tika izbūvēta arī plaša piebūve, kur šobrīd arī atrodas kapela. Jaunajā piebūvē atrodas arī dažādas interešu nodarbību telpas un arī rehabilitācijas nodarbību telpas. Projekts īstenots ar Eiropas reģionālā attīstības fonda atbalstu.

 

Kad "Dzirkstele" centra Litenes filiālē viesojās novembrī rekonstrukcijas un celtniecības darbi jau bija paveikti, taču vēl nebija aprīkotas jaunās piebūves telpas. Tagad tas jau ir paveikts un filiāles iemītnieki jau aktīvi izmanto iespēju darboties jaunajās telpās. Klienti labprāt pavada laiku šūšanas un zīmēšanas nodarbības. Ar lielu interesi viņi darbojas māla darbnīcā, kas ir jauna un līdz šim neierasta nodarbe. Ar klientiem darbojas sociālie rehabilitētāji. Klientiem ir iespēja arī pašiem gatavot ēst jaunajā virtuvē. Daudz klientu vienmēr var sastapt bibliotēkā.

 

Ir izveidota arī telpa, kur atrodas dažādi fizikālās terapijas aparāti. Tagad filiālē strādā arī divi fizioterapeiti, kā arī fizikālās terapijas māsa, kas darbojas ar klientiem. Šīs štata vienības tika izveidotas, īstenojot šo projektu. Ir ierīkota arī speciāla fizioterapijas jeb vingrošanas zāle, kurā atrodas dažādi trenažieri un vingrošanas rīki.

 

Filiāles vadītājs Jānis Kļaviņš stāsta, ka šajā projektā ir paveikts daudz darba.

 

"Liels ir arī ieguvums. Pēc ēku siltināšanas jūtam, cik laba ir siltumizolācija. Klientiem un darbiniekiem tagad ir silti un ērti. Esam nomainījuši arī visu aprīkojumu," stāsta J.Kļaviņš.

 

Viņš piebilst, ka šobrīd vēl turpinās remontdarbi nodaļā, kurā izmitināti gulošie klienti un klienti ar kustību traucējumiem. Šie darbi gan tiek veikti par pašu līdzekļiem. Savukārt, kad remonts tiks pabeigts šajā nodaļā, iecerēts veikt kosmētisko remontu vēl arī vecajā korpusā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas