Būs iegansts apzināt daudzdzīvokļu māju tehnisko stāvokli Gulbenes novadā

Jaunie pašvaldības noteikumi varētu veicināt daudzdzīvokļu māju tehniskā stāvokļa apzināšanu un iedzīvotāju vēlmi sakārtot ēku un pēc tam tai piegulošo zemi.

Tas atklājās vietējo deputātu un Gulbenes novada pašvaldības administrācijas darbinieku diskusijā, kad 23.septembra finanšu komitejas sēdē tika apspriests saistošo noteikumu projekts “Par līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai Gulbenes novadā”. Jaunos noteikumusa deputāti apstiprināja domes sēdē pirmdien, tie sāks darboties ar nākamo gadu. Gadā pašvaldība savā budžetā daudzdzīvokļu māju šādam atbalstam varētu paredzēt “plus mīnus 20 000 eiro”, pauda novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Sandis Sīmanis.

Noteikumi paredz, ka daudzdzīvokļu māja uz pašvaldības līdzfinansējumu pretendēt varēs tikai tad, ja uz rokas būs ēkas tehniskās apsekošanas atzinums (ar 5 gadu derīguma termiņu).

Deputāte Guna Pūcīte jautāja,  cik laukos ir tādu daudzdzīvokļu māju, kurām veikts tehniskais apsekojums.

“Mājas nav diezin ko aktīvas, lai veiktu tehniskās apsekošanas. Ja gribēs saņemt finansējumu, būs spiesti veikt tehniskās apsekošanas,” sacīja novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts.

G.Pūcīte iebilda, ka “mēs visi zinām, kādā stāvoklī ir šīs daudzdzīvokļu mājas”. Bet noteikumu projektā esot arī iekļauts punkts, ka pašvaldības līdzfinansējums var tikt piešķirts tikai tad, “ja nav nepieciešami citi neatliekami izdevumi”. Deputāte uzskata – reti kurai daudzdzīvokļu mājai varētu būt nevajadzīgi “citi neatliekami izdevumi”.  Viņasprāt, noteikumi uzrakstīti tā, ka tos savā labā varēs izmantot tikai dažas daudzdzīvokļu mājas.

“Pašvaldība dod līdzekļus iekārtot mauriņu un kaut kādas tur smukumlietas,” bet tikai tad, ja pati māja nav “briesmīgā tehniskā stāvoklī” - skaidroja novada pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītāja Sanita Mickeviča. Vispirms tomēr iedzīvotājiem pašiem esot jāiegulda savi līdzekļi, lai māja būtu kārtībā. 

G.Pūcīte akcentēja, viņasprāt, netaisnīgu situāciju. “Nākotnes ielas sakārtošanā mēs ieguldām 100 procentus no pašvaldības budžeta. Pārdodam “Silu” un ieguldām,” viņa teica. Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis iebilda, ka Nākotnes ielas masīvā ir runa par pašvaldības teritorijām, par ielai piegulošajām platībām. Deputāts Andris Vējiņš lika saprast, lai kā to nosauktu, vienalga runa ir par daudzdzīvokļu māju pagalmiem. Tam negribēja piekrist deputāts Normunds Mazūrs, kurš akcentēja – Nākotnes ielā atrodas arī bērnudārzs ar tam piegulošo teritoriju, kā arī pārtikas veikals.   

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas