Būs iespēja sakārtot daudzdzīvokļu namu pagalmus Gulbenes novadā 19

Ir sagatavoti pavisam jauni noteikumi, kas paredz iespēju pašvaldībā lūgt līdzfinansējumu, lai labiekārtotu daudzdzīvokļu māju pagalmus (mājām piesaistītos zemesgabalus).

Par šiem noteikumiem vietējie deputāti balsos 26.septembra novada domes sēdē.

Cik liels būs iespējamais līdzfinansējums, tas vēl nav zināms. Noteikumi varētu stāties spēkā tikai nākamgad, jo šobrīd vienalga pašvaldības budžetā nav naudas, kuru varētu atvēlēt šādam mērķim. Kad noteikumi darbosies un līdzfinansējums daudzdzīvokļu mājas pagalma sakārtošanai būs piešķirts, tas obligāti būs jāiegulda ieceres realizēšanai piecu gadu laikā. Ja šis termiņš netiks ievērots, nauda būs jāatmaksā atpakaļ.

Pagājušajā nedēļā tautsaimniecības pastāvīgās komitejas sēdē deputāti diskutēja par šo noteikumu projektu. “Māc bažas par finanšu iespējām,” teica deputāte Guna Pūcīte, runājot par pašvaldības budžetu. Viņa arī gribēja zināt, vai obligāti daudzdzīvokļu mājai ir jāveido biedrība, lai uzsāktu pagalma sakārtošanu ar pašvaldības līdzfinansējumu.

Pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis paskaidroja, ka, pirmkārt, pašvaldība līdzfinansējumu piešķirs prasītājiem rindas kārtībā; otrkārt, tas varēs notikt tikai noteiktas summas apmērā. Kad atļautā summa pašvaldības budžetā būs izsmelta, vairāk citiem gribētajiem līdzfinansējumu togad nepiešķirs. Treškārt, lai daudzdzīvokļu māja sāktu rīkoties, nav obligāti jāveido biedrība. Pietiek, ja atbildību uzņemas dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona vai arī ēkas pārvaldnieks.

G.Pūcīte pauda, ka šāda veida pašvaldības atbalsts daudzdzīvokļu mājām rada nevienlīdzīgu attieksmi attiecībā pret privātmājām.

Gunārs Ciglis sacīja – pagastu pārvalžu vadītājiem vajadzēs stāstīt saviem iedzīvotājiem par šīm iespējām sakārtot lauku daudzdzīvokļu māju piegulošo zemi ar pašvaldības atbalstu. G.Ciglis arī pauda, ka pašvaldība bija paredzējusi savā budžetā līdzekļus arī dzīvojamo māju energoefektivitātes uzlabošanas līdzfinansēšanai, taču šī nauda palika neizmantota, jo intereses nebija. J.Barinskis sacīja, ka drīzumā viena daudzdzīvokļu māja grasās izmantot šo iespēju.


Pievieno komentāru

Komentāri 19

Skolas iela

Interesanti, sen, sen atpakaļ, kad remontēja Blaumaņa ielu, visi brauca cauri skolas ielas pagalmiem, ne vienam neinteresēja, kas un kā būs vēlāk, kādi būs pagalmi, un kādi tad nu viņi ir, Salāpīti. Zobus var izdauzīt, braucot gan ejot, it sevišķi ziemā. Un šoreiz stāsts par to, Kad māja par saviem līdzekļiem sakārtoja, iekārtoja un kooo, atkal par mājas līdzekļiem.Atkal nav naudas, kur Jūs viņu liekat.

pirms gada, 2019.09.25 20:54

ha

Viņi ārstē sev kāju sēnītes!

pirms gada, 2019.09.25 21:00

Pūcītei.

Caur cik privātmāju pagalmiem Guna ir izbraukusi un caur cik daudzdzīvokļu pagalmiem savā dzīvē? Kā nokļūt Nākotnes bērnudārzā? Ar šādu šauru domāšanu izceļas mūsu deputāti, ir vērts padomāt ko tad īsti ievēlam.

pirms gada, 2019.09.26 11:29

Acs

Ai, gulbenieši, gulbenieši, dar’ ko darīdams, atkal nav labi! Jā, iepriekšējo vadību laikā (izņemot S. Daudziņas, kas izdarīja daudz un tā vidū tikai viens - liels- neveiksmes stāsts) sakrājušās neatrisinātas problēmas nu pieliek punktu tautas pacietības mēram ar vēlmi, lai par to samaksā šis domes sasaukums. Manuprāt, tas nav taisnīgi. Ja vien mēs atvērtu acis, lai saskatītu tās JAU padarīto un vēlētos dialogā uzzināt par lieliskajām iecerēm, kas vēl priekšā, jūsu attieksme kļūtu tolerantāka. Taisnība arī tas, ka mazais megaprojekts bija labi domāts, bet šobrīd dikti pāragri realizējams, kādēļ ir apturēts. Cik iedzīvotāju domes un iedzīvotāju sapulcē toreiz iestājās pret to? Tikai viens cilvēks. Bet aiz muguras un atstātās pēcgaršas dēļ turpinam neapmierināti rūgt. Tādēļ domāju - varbūt ir vērts izveidot stabilu dialogu ar pašvaldību tā, lai ieklausāmies problēmās no abām pusēm? Jo - nikni komentāri netā situāciju neuzlabos.

pirms gada, 2019.09.26 14:50

...

Tukša muca tālu skan!

pirms gada, 2019.09.26 17:02

Sergejs

Skaitļi nemelo. Kā arī šis sasaukums ir kopš 2017.gada 3.jūnija

pirms gada, 2019.09.27 08:26

Acs

Toreiz iedzīvotāji uzskatīja, ka vispirms ir jāsakārto Spārītes parks un dome to šobrīd dara, mazo megaprojektu atbīdot tālākā nākotnē. Tātad, sapratnes pilns dialogs ir iespējams?!

pirms gada, 2019.09.26 14:56

Pilnai mucai

Fizika - pilna muca neskan. Nupat par to pārliecinājies. Tādēļ vispirms izgāz savu žulti mazmājiņā un tad nāc netā un mēģini vēlreiz. Jēgpilni un bez žults.

pirms gada, 2019.09.26 19:18

Kāpēc dumji cilvēki domā, ka ir ļoti gudri?

Danninga-Krugera efekts ir kognitīvā nobīde, kad cilvēki novērtē zināšanas lielākas nekā tās patiesībā ir.
Droši vien esiet dzirdējuši, ka šīs pasaules problēma ir tāda, ka inteliģentus cilvēkus māc šaubas, bet dumjie ir pati pārliecība. Pilnīgi noteikti ir gadījies tikties ar cilvēkiem, kas domā, ka ir ļoti gudri, bet patiesībā tā nav, vai arī ar tādiem, kas uzskata, ka ļoti labi pārzina kādu, bet īstenība nezina gandrīz neko.
No otras puses ir tādi cilvēki, kas patiešām māk orientēties kādā lietā, bet uzstāj, ka nav nemaz tik gudri.
1.
Šī parādība saucas Danninga-Krugera efekts. Cilvēki pārvērtē savas zināšanas un saskaņā ar šo efektu vāji izpildītāji nav spējīgi atpazīt nepilnības savā izpildījumā.
Šo kognitīvo nobīdi atpazina un plašāk aprakstīja sociālie psihologi Deivids Dannings un Džastins Krugers. Par pamatu viņu pētījumam kļuva Makartura Vīlera noziegums
Tas ir diezgan neparasts... Autors: Lestets Kāpēc dumji cilvēki domā, ka ir ļoti gudri?
2.
Tas ir diezgan neparasts noziegums, kas notika 1995. g. 44 gadus vecais Makarturss Vīlers devās aplaupīt banku. Viņš bija lasījis par citronu sulas īpašībām un nepareizi tās interpretēja krietni vien pārspīlējot. Viņš bija iedomājies, ka citrona sula ir kaut kas līdzīgs neredzamajai tintei un viņa seja drošības kamerās būs izplūdusi.
Pārliecināts, ka drošības kameras nespēs viņu identificēt (jo seja iesmērēta ar citronu sulu), viņš aplaupīja divas bankas Pitsburgā bez jebkādas maskēšanās.
Drošības kamerās viņš bija labi redzams un policija jau tajā pašā dienā viņu noķēra, par lielu pārsteigumu viņam, kā nekā viņš seju iesmērēja ar citronu sulu.
Dannings un Krugers pamatīgi izpētīja šo gadījumu un 1999. g. publicēja pētījumu ar nosaukumu "Nekvalificēti un neko par to nezinoši"
Psihologi savā pētījumā... Autors: Lestets Kāpēc dumji cilvēki domā, ka ir ļoti gudri?
3.
Psihologi savā pētījumā apgalvo, ka cilvēki, kas cieš no šīs kognitīvās nobīdes, pārvērtē viņu spējas vai talantus. Citiem vārdiem sakot, nekompetentiem cilvēkiem nav saprašanas par to, ka cik ļoti viņi ir nekompetenti. Cilvēki, kas slikti izpilda testus, to zina, bet viņi nesaprot, cik vājš ir viņu rezultāts.
Kā psihologi apgalvo, tad šādi cilvēki ne tikai izdara nepareizus secinājumus, bet arī savas nekompetences dēļ nespēj saprast, ka viņiem nav nekādu prasmju.
Īsāk sakot nekompetenti cilveki ir tik ļoti nekompetenti, ka nespēj saprast, cik ļoti nekompetenti tie ir.
Pieaugot cilvēku kompetencei viņi sāk saprast, ka viņi nezina un vairs nav tik pārliecināti jeb sāk apšaubīt savas spējas. Savukārt nekompetentie domā, ka viņi ir lieliski, lai gan patiesībā viņu spējas ir krietni zem vidējā.

pirms gada, 2019.09.26 20:06

:)

Labas zāles šādiem "kongnitīvi nobīdītajiem" ir intelektuālas spēles. Jebkādas. Galvenais, lai katru dienu dabūtu gan uzvarēt, un vēl svarīgāk - zaudēt. Izkopt un saglabāt prasmi zaudēt un atzīt zaudējumu ir lielas mākslas.

pirms gada, 2019.09.26 22:02

Normunds

Ir labi, ka Jūs sevi analizējiet, bet nevajag kopēt tekstus zem tematikas, kur tiem nav jābūt. Es varu Jūs nomierināt, piemēram, PSRS laikos daudzus cilvēkus padarīja par slimiem, jo tie bija nevēlami.

pirms gada, 2019.09.27 08:07

Acs

Precizēšu savu ieprieks teikto. Neuzskatu, ka iepriekš nav izdarīts nekas, bet gan to, ka nebija izvēlēta pareizi prioritāšu secība, kas notiek tad, kad pārtrūkst “nabas saite” starp pašvaldību un tautu parasto. Un tagad, man liekas, nav īstais brīdis šo plaisu uzturēt vai pat paplašināt. I.Ziedoni citējot “vedīsim, draugs, sirdis pirtī”, kādēļ arī mums to nepamēģināt? Tad atklāsies mūsu “rētas un plaisas». Kā citādi tās uzzināt? Vismaz mēģināt taču varētu?

pirms gada, 2019.09.27 08:51

Hmmm

Ja tā padomā... pašvaldība ir pašu valdība. Sava māja -Gulbenes novads - ir jāsakārto pašiem, jo kurš gan cits to nāks un IZdarīs?

pirms gada, 2019.09.27 09:23

es daļēji piekrītu

vajag kādu no malas, lai pārbauda to midzeni. Iespējams, ka centralizēta grāmatvedība par to parūpētos, vismaz budžets būtu sastādīts bez milzīga deficīta

pirms gada, 2019.09.27 09:43

Kurmis

Tautas viedoklis netiek uzklausīts vispār. Tāpēc jau esam tur, kur esam un būsim vēl lielākā bedrē. Katrs domā tikai un vienīgi par savu labumu. Novada māja pārpildīta ar "speciālistiem", visiem algas ne minimālās, darbs siltos kabinetos, telefonsarunas apmaksātas, internets utt. Ko vēl var vēlēties, sēdi, čubinies un galvenais KLUSĒ un visam piekrīti. Un nekas nemainīsies, viens nekad nebūs karotājs, bet mēs esam tikai kurnētāji. Ja izies ielās viens, mēs noskatīsimies un pasmiesimies. Diemžēl tā ir realitāte.

pirms gada, 2019.09.27 09:35

Nākotne

Nebūs mūsu pagalmi kā bumbu bedres. Finansējumu nebija vajadzības izmantot, jo tika grozīti mk noteikumi un tehniskās dok.izmaksas iekļautas attiecināmajās. Lieliska ideja pārdalīt šo naudu. Nākotnes rajons priecājās! Paldies pašvaldībai.

pirms gada, 2019.09.27 11:28

Kurmim

Tā jau gan. Tas pats visā valstī, tādēļ reforma ir vajadzīga ar steigu ( neatbalstu Pūces versiju). Visu jau nosaka personālijas , viņu profesionālisms, ieinteresētība sava darba rezultātos. Saeimā pacēlās jautājums par to, ka katram ministram ir jāatskaitās (vēl nav nolemts, cik bieži). Manuprāt arī pašvaldībās vajadzētu šādas publiskas atskaites (reizi ceturksnī, pusgadā?). Tas ambiciozus darbiniekus motivētu tikt novērtētiem, atklātu darba laika tikai atsēdētājus (ja tādi ir) un izgaismotu neproduktīvās štata vietas. Bet tikai korekti un bez linča tiesas.

pirms gada, 2019.09.27 19:53

Vietējās ziņas