Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs īpaši skaisti apbalvojumi 5

Trešdien, 17.oktobrī, Gulbenes novada domes ārkārtas sēdē, kurā piedalījās 13 no 17 deputātiem (nebija ieradušies Normunds Audzišs, Nikolajs Stepanovs, Ilze Mezīte un Dzintars Poļaks), vienbalsīgi tika apstiprināts nolikums " Par Gulbenes novada pašvaldības apbalvojumiem", kā arī apbalvošanas komisija, kuru vadīs novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa un kurā darbosies vēl arī deputāti N.Audzišs un Raitis Apalups, kā arī domes darbinieces Edīte Siļķēna (pēc deputāta Valta Kraukļa priekšlikuma) un Liene Dembovska. Komisijas darbu protokolēs domes darbiniece Vita Bašķere.

Paredzams, ka pašvaldība savus apbalvojumus - Goda diplomu, Atzinības rakstu, Pateicības rakstu - varēs piešķirt fiziskajām un juridiskajām personām vai arī personu grupām/kolektīviem, par kuriem noteiktajā kārtībā novada pašvaldībā iesniegti ierosinājumi apbalvošanai.  

Gulbenes māksliniece Sandra Dikmane domes sēdē pastāstīja par to, kāds būs visu trīs pakāpju apbalvojumu vizuālais noformējums, kas tiem saskaņots ar Valsts Heraldikas komisiju. Katrā apbalvojumā tiks izmantota novada simbolika - ģerbonis, kā arī novada karogam raksturīgās krāsas - zaļā un sudrabotā. S.Dikmane, meklējot vēl kādu visam novadam raksturīgo simbolu, ir izvēlējusies labības vārpu motīvu, kas asociējas ar pabeigtu darbu. Mākslinieces skatījumā vārpas nelīdzinās tām, kādas tās mēdza attēlot padomju gados. Katrs apbalvojums atbilstoši tā pakāpei būs ievietots īpaša dizaina vākos, nevis rāmītī, kā tas ir bijis līdz šim.

 

S.Daudziņa informēja, ka Goda diplomus ir jaunums. To plānots pasniegt ne vairāk par trim gadā. Katra šāda apbalvojuma piešķiršanu vispirms izskatīs komisijā un pēc tam apstiprinās novada domes sēdē. Paredzēts, ka līdz ar Goda diplomu varēs pasniegt arī balvu. Par to ir domāts. Šī balva būs novada karogs galda vimpeļa formātā - izšūts zīdā. To darinās Ausma Apša - tā pati māksliniece, kura izšuvusi arī lielo Gulbenes novada karogu.

 

Savukārt Atzinības rakstus pašvaldība ir pasniegusi arī līdz šim. Tagad tiem visiem būs jauns formāts. Ir precīzāk pamatots, kādos gadījumos Atzinības raksts pasniedzams. Arī Pateicības raksts novadā nav nekāds jaunums. Tagad tam būs jauns formāts.

 

"Visi šie apbalvojumi tiks numurēti un iegrāmatoti," sacīja S.Daudziņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

:)

Visiem negatīvajiem trollētājiem - noskaidrojiet, lūdzu, vispirms ar ko atšķiras balva no algas! Pēc manas saprašanas alga ir jānopelna, balva - jāizcīna. Daudzi no mums ikdienas rutīnā cīnoties ar savu finansiālo nabadzību esam piekusuši atcerēties vārda 'cīnīties' patieso jēgu. Gala rezultātā algu uztveram kā balvu un otrādāk. Cīnīties, manuprāt, nozīmē apzināti pārvarēt reālās dzīves šķēršļus kāda augstāka, nesautīga (sautīgajiem ir bizness:)), pāri sadzīviskam līmenim stāvoša, mērķa sasniegšanai. Varētu pat teikt, ka ka cīnīties - tā ir misionārisma praktiskā forma. Un misionārismu lielākā vai mazākā mērā praktizē visi daudz maz mērķtiecīgi cilvēki:)

pirms 7 gadiem, 2012.10.20 15:47

Janka

jā, jā !!! Es arī gribētu Jūsu "sūda" goda rakstu .......tikai nezinu kur to likt !!!

pirms 7 gadiem, 2012.10.20 13:43

Vai tiesham jums lieks, ka tie papiri kadam ir vajadzigi??? Padomajiet ka to naudu izteret pratigak. Viss ir tieshi ka padomju laikos- goda raksti, skaisti vardi, bet visa ta pamata tuksha lishkiba un izlikshanas. Kauns.

pirms 7 gadiem, 2012.10.19 23:13

Vietējās ziņas